Страхування відповідальності нотаріуса (ID:179484)
Зміст
Зміст
Вступ
1. Теоретичні основи страхування відповідальності нотаріуса
1.1. Сутність та особливості страхування відповідальності нотаріуса
1.2. Правове регулювання страхування відповідальності нотаріуса
2. Сучасний стан страхування відповідальності нотаріуса в Україні
2.1. Порядок проведення страхування відповідальності нотаріуса
2.2. Особливості реалізації страхування відповідальності нотаріуса в Україні
3. Зарубіжний досвід страхування відповідальності нотаріуса
Висновок
Список використаних джерел
Додатки
Зразок роботи
1.1. Сутність та особливості страхування відповідальності нотаріуса
Навіть при високій відповідальності та професіоналізмі нотаріуса, інколи, з його вини відбуваються помилки, які призводять до втрат громадян і підприємців. На думку експертів, нотаріальна форма договорів дозволяє захистити громадян від здійснення операцій з недієздатними громадянами, від визнання угод недійсними, від укладання договору без необхідної згоди співвласників, від захоплення житла недобросовісними покупцями та ін. Ці та інші проблеми спробували виключити за допомогою інституту нотаріату.
Яку відповідальність і в яких випадках несе нотаріус? По-перше, це професіоналізм нотаріусів, який забезпечується багатоступінчатою системою ліцензування. По-друге, діяльність нотаріусів контролюється державою. По-третє, нотаріусам довіряють вирішення проблем ринку у зв’язку з тим, що вони мають відповідні повноваження.
Майнова відповідальність нотаріуса і інститут страхування гарантують відшкодування такого збитку. Страхування цивільно-правової відповідальності – досить молодий і специфічний для України вид страхування. У повній мірі це стосується і страхування відповідальності приватних нотаріусів, про що яскраво свідчить запровадження його як обов’язкового виду страхування лише з 4.07.2012 року, коли відповідні зміни були внесені як в Закон України «Про нотаріат», так і в Закон України «Про страхування» [2; 3].
2.2. Особливості реалізації страхування відповідальності нотаріуса в Україні
В даний час інновація є метою практично всіх сфер економіки і управління, в числі яких і професійна діяльність. Найбільш дієвий практичний спосіб зняття суперечностей між сформованим порядком будь-якої професійної діяльності та інноваціями в ній – страхування професійної відповідальності, суть якого –- у компенсації наслідків помилок, супутніх професійній діяльності, в тому числі інноваційної. Як доступний і ефективний фінансовий механізм, страхування професійної відповідальності стало невід'ємною ознакою якісності, професіоналізму і безпеки цілого ряду професій: медичних працівників та будівельників, аудиторів і юристів, митних брокерів і перевізників, оцінювачів і нотаріусів та ін. Тобто тих професій, для яких потрібно творче мислення і дії в малостандартних, варіативних ситуаціях, чиї професійні помилки здатні завдати суттєвих збитків для життя, здоров'я або майна їх клієнтів (споживачів).
Принципи цивільної відповідальності, супідрядним видом якої є і професійна відповідальність, становлять фундамент цивільно-правової системи будь-якої держави. Факт існування і застосування відповідальності до осіб за вчиненя ними дії (бездіяльності), що завдають шкоди третім особам, при здійсненні професійної діяльності дозволяє говорити про виділення окремого виду відповідальності – професійної, має ряд властивих їй особливостей в рамках чинного цивільного права [17].
Інші роботи з даної категорії: