Зразок роботи
РЕФЕРАТ
Тема роботи: «Ветеринарно-санітарна експертиза продуктів забою тварин, хворих на ехінококоз».
Дипломна робота присвячена актуальній проблемі – ветеринарно-санітарній оцінці якості продуктів забою здорових та хворих тварин.
М’ясо та м’ясопродукти залишаються одним із основних джерел поживних речовин у раціоні людей в усьому світі. Серед видів м’яса забійних тварин одне із провідних місць за рівнем споживання посідає свинина. Споживач в останні роки став більш вибагливим щодо якості та безпеки продуктів харчування. М’ясо високої якості можна отримати лише від здорових, вгодованих тварин, забитих з дотриманням ветеринарно-санітарних вимог.
Дипломна робота складається зі вступу, огляду літератури, власних досліджень, які викладені у п’яти розділах, їх узагальнення та аналізу, висновків і пропозицій виробництву, списоку використаних літературних джерел. Праця виконана на 76 листах комп’ютерного друку, має 7 таблиць, 6 рисунків, 2 додатки, а список літератури включає 46 джерел.
Характер роботи: експериментальний.
Об’єкт досліджень: продукти забою свиней, хворих на ехінококоз, що надходили на ТОВ “Глобинський м’ясокомбінат”.
Результати досліджень: За результатами власних досліджень було встановлено, що найвища інвазованість ехінококозом свиней у Полтавській області спостерігається у Диканському районі – 187; Полтавському – 175 і Зінківському – 159 випадків.
Доведено, що сезонність у виявленні уражених ехінококами свиней не проявлялася, але спостерігали збільшення їх восени та взимку, що пояснюється більшою кількістю забійних тварин, які надходили на підприємство в цей період року.
При ветеринарно-санітарному огляді печінки свиней, хворих на ехінококоз, на поверхні даного органу знаходили ехінококові міхури різного розміру.
У процесі післязабійного огляду печінки з незначним ураженням (інтенсивність інвазії 5–6 ларвоцист) патологоанатомічні зміни не були помітні, але виявляли ознаки переродження тканини довкола стінки ларвоцисти на відстані 1,5–2 см.
За значного ступеня ураження печінка зазвичай була матово-сірого кольору, щільна, збільшена, деформована ларвоцистами, в деяких випадках з ознаками атрофії паренхіми і розвитку в ній фіброзної тканини.
За множинного ураження органу ехінококовими міхурами значних розмірів, його поверхня горбиста. Міхурі наповнені прозорою, злегка опалесціюючою рідиною з протосколексами на внутрішній (гермінативній) оболонці.
За патологічних змін у скелетній мускулатурі і внутрішніх органах, а також при наявності жовтяничного забарвлення і виснаження, туші й внутрішні органи утилізувалися.
За незначного ураження внутрішніх органів, після зачищення ділянок з ларвоцистами ехінокока, продукти забою, у тому числі й туші, випускалися без обмеження.
Всі конфіскати, як джерело інвазії для м’ясоїдних, направлялися на технічну утилізацію.
Економічні збитки склали 85945 грн.
Галузь використання – ветеринарна медицина.