Зразок роботи
Актуальність теми. Зовнішньоекономічна діяльність підприємства як суб’єкта міжнародних економічних відносин є важливою і невід’ємною сферою його господарської діяльності. За ефективного використання всього комплексу сучасних форм і методів міжнародного бізнесу вона позитивно впливає на досягнення високого рівня фінансових результатів підприємства та, відповідно, економіки в цілому. В сучасних умовах про важливість дослідження зовнішньоекономічної діяльності свідчить зростання обсягів експортно – імпортних операцій.
Налагодження економічних відносин з іноземними суб’єктами господарювання, ефективне управління експортно– імпортними операціями неможливе без науково обґрунтованого підходу до розв’язання завдань їх інформаційного забезпечення, які вирішуються у системі бухгалтерського обліку та аудиту.
Зовнішньоекономічна діяльність вітчизняних підприємств характеризується високим рівнем не лише комерційного, а й фінансового та валютного ризиків.
Дослідження розвитку експортно-імпортних операцій суб’єктів господарювання свідчить про відсутність єдиного підходу до організаційно–методичного забезпечення їх обліку та аналізу, що призводить до серйозних порушень валютного, податкового та митного законодавства. Відсутність методологічних вказівок і рекомендацій щодо застосування окремих П(С)БО уповільнює процес трансформації бухгалтерського обліку до загальноприйнятих у міжнародній практиці вимог.
Питанням щодо зовнішньоекономічної діяльності бухгалтерського обліку та аудиту, розглянуто у працях вітчизняних фахівців, до яких відносяться: Акименко О.Ю., Бутинця Ф.Ф., Гаталяк З.П., Жежуха В.Й., Корінько М.Д., Кузьмінського Ю.А., Маргасова В.Г., Маслак О.О., Михайлів З.В., Пархоменко В.М., Сіваченко І.Ю., та інших. У розробку питань удосконалення системи бухгалтерського обліку та аудиту вагомий внесок зробили зарубіжні дослідники: Груніна Н.Ю., Віслова А.В., Лєонтьєва Ж.Г.
Метою магістерської роботи є визначення методики бухгалтерського обліку, аналізу і аудиту експортно–імпортних операцій з урахуванням сучасного стану організації обліку і контролю в Україні. Відповідно до цільової спрямованості в роботі поставлені наступні задачі:
• розглянути теоретично–методологічні основи обліку, аналізу та аудиту експортно–імпортних операцій;
• надати техніко–економічну характеристику діяльності Товариства з додатковою відповідальністю «Славутський цикорієсушильний завод»;
• розглянути організацію і методику ведення обліку експортно–імпортних операцій на ТДВ «Славутський цикорієсушильний завод»;
• провести аналіз експортно–імпортних операцій на ТДВ «Славутський цикорієсушильний завод»;
• розглянути організацію проведення аудиту експортно–імпортних операцій.
Об’єкт дослідження. Об’єктом дослідження є зовнішньоекономічна діяльність на ТДВ «Славутський цикорієсушильний завод».
Предмет дослідження. Предметом дослідження є організація і методика бухгалтерського обліку, та аудит зовнішньоекономічної діяльності у системі управління ТДВ «Славутський цикорієсушильний завод».
Методи дослідження. Застосування методу аналізу та синтезу, групування та узагальнення сприяло виявленню особливостей форм зовнішньоекономічної діяльності та їх місця в бухгалтерському обліку. Методи теоретичного узагальнення та порівняння використано для виявлення істотних умов зовнішньоекономічного договору купівлі–продажу. Аналіз і синтез, індукція і дедукція як методи наукового пізнання застосовано для розвитку положень організації та методики бухгалтерського обліку експортно–імпортних операцій з товарами та послугами.
Методи індукції і дедукції, порівняння та узагальнення використано для встановлення особливостей визнання доходів і витрат за експортно–імпортними операціями з товарами та послугами. Системний підхід став основою для розробки організаційно–методичних положень внутрішнього аудиту експортно–імпортних операцій з товарами та послугами.
Обробка даних здійснювалась за допомогою сучасних інформаційних технологій на основі методів математичного моделювання, документування, спостереження, розрахунково-аналітичних прийомів, впровадження результатів у практичну діяльність.
Інформаційні джерела.
В якості вихідних даних для виконання магістерської роботи використовувались чинні на даний період часу законодавчі документи, акти та наукова література в якій вісвітлено бухгалтерський облік, аудит та аналіз в зовнішній діяльність. Інформаційною базою дослідження були законодавчі та нормативні акти, що регламентують порядок здійснення обліку, оподаткування, аналізу та аудиту експортно-імпортних операцій, наукові праці вітчизняних і зарубіжних учених із цих питань, матеріали науково–практичних конференцій, статистична інформація, періодична література, практичні дані аналітичного та синтетичного обліку, фінансової та податкової звітності ТДВ «Славутський цикорієсушильний завод». Обробка даних здійснювалась за допомогою сучасних інформаційних технологій.
Практичне значення одержаних результатів роботи полягає у тому, що рекомендації і пропозиції розкриті за результатами проведеного дослідження, удосконалюють методику бухгалтерського обліку і аудиту експортно–імпортних операцій,та підвищують достовірність даних бухгалтерського обліку та фінансової звітності.
Особистий внесок магістра. Усі наукові результати, які викладені в магістерський роботі та виносяться на захист, здобуто автором особисто.
Публікації. Явдошко (Почекета) С. Л. Облік і аудит зовнішньоекономічної діяльності в системі управління. Стратегія розвитку України: фінансово–економічний та гуманітарний аспекти: матеріали IV міжнар. наук.-практ. конф., м. Київ, 16 жовт. 2019 р. Київ, 2019. С. 261-263.
Магістерська робота викладена на 137 сторінках друкованого тексту, ілюструється 2 рисунками і 14 таблицями та складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел із 59 найменувань.