Зразок роботи
ВСТУП
Дефіцит бюджету означає перевищення видатків над доходами, характеризує його незбалансованість і виникає на основі дії різних чинників — як об’єктивних, так і суб’єктивних. Загальновідомий чинник дефіциту бюджету — не що інше, як неможливість держави забезпечити наповнення бюджету необхідними доходами. Причиною цього можуть бути спад виробництва, високий рівень собівартості виробництва товарів, потреби у новітньому обладнанні та реконструкції виробництва за рахунок впровадження нових технологій, незбалансування економіки, а в цілому зниження ефективності господарювання.
Другим чинником бюджетного дефіциту є непомірне зростання видатків без урахування фінансових можливостей. Причому витрати провадяться незважаючи на їх доцільність й ефективність. Наприклад, зростання витрат на утримання невиробничої сфери без урахування фінансових можливостей призводить до перевитрат видаткової частини бюджету.
Третім чинником дефіциту бюджету, і найвагомішим, є інфляційні процеси, розбалансування грошового обігу та системи розрахунків, невиважена податкова, інвестиційна та кредитна політика.
Бюджетний дефіцит виникає в результаті незбалансованості економіки, зниження доходів і ліквідувати дефіцит бюджету, якщо не будуть вжиті дійові заходи щодо різкого зростання видатків, викликаних безгосподарністю. Ринкова економіка не може стабілізації економіки й вирівнювання видатків з доходами, а це потребує жорсткого режиму економії коштів, який повинні провадити всі владні і управлінські структури.
В Україні відчувається дефіцит вагомих досліджень у сфері державного боргу, а коло публікацій обмежується переважно фрагментарними працями. Бракує ґрунтовних, практично орієнтованих наукових розробок, які б висвітлювали широкий комплекс питань, пов’язаних із державними запозиченнями, і могли бути використані для оптимізації стратегії і тактики управління боргом в Україні.
Одним з основних показників ефективності господарювання в країні є ВВП (валовий внутрішній продукт). Від пропорцій цього розподілу та напрямків використання залежить ефективність функціонування економіки країни та рівень багатства нації.
З вищевикладеного, на мою думку, витікає актуальність теми державного боргу, бюджетного дефіциту і його граничних розмірів.
Курсову роботу виконано з урахуванням робіт таких авторів як Базилевич К. С., Царук О.В., Башлай В. Й., Бондарук Т. М. Василишин Р., Вахненко Т. П. Галабурда М., Горобець О.Г., Дьяконова І. І., Заверуха І., Загорський В., Кодацький В., Котляр Д., Крижанівська Ю., Лебеда Г., Нечай А., Онишко С., Осипчук Л., Семко Т.В., Покутня М.В., Філоненко К.М., Ходжаян А.О.
Метою роботи є висвітлення впливу державного боргу та державного дефіциту на економіку країни.
Предметом розгляду є державний борг та бюджетний дефіцит.
Об’єкт дослідження — сутність і зміст державного боргу та бюджетного дефіциту як неможливість держави забезпечити наповнення бюджету необхідними доходами.
Виконання роботи передбачає розв’язання декількох взаємопов’язаних завдань:
– визначення поняття державного боргу та державного дефіциту;
– з’ясування причин виникнення державного боргу та державного дефіциту, їх оцінка та структура;
– аналіз впливу дефіциту бюджету та державного боргу на економіку крани.
Структура курсової роботи: вступ, три розділи, висновок, список використаних джерел.