Податкова система України: етапи становлення та перспективи розвитку (ID:1098611)
Зміст
Вступ
1. Етапи становлення податкової системи України
2. Аналіз сучасного стану податкової системи України
3. Перспективи розвитку податкової системи України
Висновки
Список використаної літератури
Зразок роботи
Податкова система, як невід'ємна частина соціально-економічного розвитку, починає формуватися разом із виникненням держави. Тому цілком закономірно, що після проголошення незалежності України у 1991 році розпочався процес створення власної податкової системи. Варто зазначити, що це відбувалося за умов браку досвіду використання податків як інструменту регулювання соціально-економічного розвитку країни, що збіглося в часі з процесом становлення української державності.
Формування української податкової системи проходило в умовах серйозної економічної кризи, перехідної та недосконалої грошово-кредитної системи, а також політичної нестабільності. Таким чином, у часи економічної та політичної кризи, разом із утворенням України як держави та здобуттям нею суверенітету, почався процес становлення національної податкової системи, який триває донині.
Згідно з Податковим кодексом України (ст. 6, п. 6.3), сукупність загальнодержавних і місцевих податків та зборів, які стягуються відповідно до положень цього кодексу, становить податкову систему України. У ширшому розумінні податкова система — це сукупність податкових відносин, регламентованих нормами фінансового права, що закріплені в законодавстві та інших нормативно-правових актах щодо оподаткування. Вона адмініструється фінансовими органами і проявляється у конкретних формах оподаткування.
Зазначимо, що іноді терміни «податкова система» та «система оподаткування» вживаються як синоніми. Однак, говорячи про систему оподаткування, наголошується на законодавчо встановлених податках і зборах, а також на порядку їх справляння[5].
Аналіз наукових джерел показує, що серед дослідників немає єдиного підходу до визначення етапів становлення та розвитку податкової системи України. Водночас більшість фахівців виділяють чотири основні етапи її розвитку: 1 етап — 1991–1993 рр., 2 етап — 1994–1999 рр., 3 етап — 2000–2009 рр., 4 етап — з 2010 року до теперішнього часу.
Інші роботи з даної категорії: