УПРАВЛІННЯ КРЕДИТНИМ ПОРТФЕЛЕМ БАНКУ (ID:179453)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ УПРАВЛІННЯ КРЕДИТНИМ ПОРТФЕЛЕМ БАНКУ
1.1. Характеристика сутності кредитного портфеля, процесу
його формування
1.2. Умови та принципи банківського кредитування
1.3. Система показників кредитної діяльності банку
РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ КРЕДИТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ БАНКІВ НА ПРИКЛАДІ ПАТ VAB БАНКУ
2.1. Фінансова характеристика ПАТ VAB Банку
2.2. Комплексний аналіз фінансового стану ПАТ VAB Банку
2.3. Аналіз кредитного портфеля ПАТ VAB Банку
РОЗДІЛ 3. ВДОСКОНАЛЕННЯ ФОРМУВАННЯ КРЕДИТНОГО ПОРТФЕЛЯ БАНКІВ
3.1. Шляхи вдосконалення методів формування кредитного портфеля
3.2. Удосконалення управління кредитним портфелем банку
3.3. Аналіз методів зниження ризиків кредитного портфелю
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
ДОДАТКИ
Зразок роботи
1.1. Характеристика сутності кредитного портфеля, процесу його формування
У цілому вивчення економічної літератури свідчить, що проблематика аналізу кредитної діяльності банків привертає увагу багатьох учених і нині є чи не найбільш дослідженою. Натомість аналізу ефективності кредитних операцій належної уваги майже не приділяється, хоч, на нашу думку, цей аспект є одним з найважливіших.
Кредитна діяльність сучасних комерційних банків є досить різноманітною і включає різні форми та види позичок, наданих юридичним чи фізичним особам з метою одержання доходів, а також банківські послуги кредитного характеру. Банківські кредити автори класифікують за різними критеріями та ознаками .
Національним банком України в інструктивних документах запропоновано розширене трактування кредитної діяльності банків. "До кредитних операцій належать активні операції банку, що пов’язані з наданням клієнтам залучених коштів у тимчасове користування (надання кредитів у готівковій та безготівковій формі на фінансування житла та у формі врахування векселів, розміщення депозитів, проведення факторингових операцій, операцій репо, фінансового лізингу тощо) або прийняттям зобов’язань про надання коштів у тимчасове користування (надання гарантій, поручительств, авалів тощо), а також операції з купівлі та продажу цінних паперів за дорученням клієнтів і від свого імені (включаючи андеррайтинг), будь-яке продовження строку погашення боргу, яке надано в обмін на зобов’язання боржника щодо повернення заборгованої суми" [1]. Такий підхід пов’язано насамперед з необхідністю визначення кредитних ризиків, що супроводжують проведення всіх активних операцій банку, та формуванням відповідних резервів.
В економічній літературі є різні підходи до визначення суті кредитного портфеля. Найкоротше: кредитний портфель – це сукупність усіх позик, наданих банком з метою одержання прибутку [2, с. 38].
Інші науковці підкреслюють, що кредитний портфель – це економічно обґрунтована і структурована сукупність кредитних угод і кредитних зобов’язань, яка є результатом цілеспрямованих управлінських рішень, прийнятих відповідно до вимог кредитної політики банку та органів банківського нагляду [3,с. 116].
Кредитний портфель - це сукупність кредитів, наданих банком на певну дату з метою одержання доходу у вигляді відсотків [4,с. 343].
Інші роботи з даної категорії: