Рівень капіталізації банківських установ (ID:285450)
Зміст
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ КАПІТАЛІЗАЦІЇ БАНКІВСЬКИХ УСТАНОВ 6
1.1. Економічна сутність поняття та видів капіталу банку 6
1.2. Обґрунтування достатності капіталу банку 17
1.3. Методичні засади оцінювання капіталізації банків 27
РОЗДІЛ 2. ОЦІНКА РІВНЯ КАПІТАЛІЗАЦІЇ АТ «ПІРЕУС БАНК МКБ» 35
2.1. Загальна характеристика діяльності АТ «Піреус Банк МКБ» 35
2.2. Оцінка фінансового стану АТ «Піреус Банк МКБ» 40
2.3. Аналіз капіталізації АТ «Піреус Банк МКБ» 55
РОЗДІЛ 3. НАПРЯМИ ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ КАПІТАЛІЗАЦІЇ АТ «ПІРЕУС БАНК МКБ» 68
3.1. Перспективні заходи щодо вирішення проблеми капіталізації АТ «ПІРЕУС БАНК МКБ» 68
3.2. Збільшення регулятивного капіталу банку за рахунок сек’юритизації активів 74
3.3.Прогнозування капітальної бази АТ «ПІРЕУС БАНК МКБ» 86
ВИСНОВКИ 97
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 100
Зразок роботи
Актуальність теми дослідження полягає в тому, що пошук ресурсів для забезпечення капіталізації банківських установ у сучасних умовах передбачає активне використання механізмів фінансового посередництва. Банківський капітал є основою діяльнос¬ті банку, забезпечує стабільне його функціонування, розвиток, отримання прибутку. Обсяги, структура та адекватність капіталу є об’єктом уваги з боку ін¬весторів, потенційних клієнтів, конкурентів банку.
В умовах перехідної економіки, на етапі формування та розвитку ринкових інститутів банківська система України ще сповна не мобілізувала й не реалізувала усі властиві їй стимулюючі можливості. Нерозв'язаними залишаються проблеми: підвищення рівня капіталізації банків; ефективності функ-ціонування банківської системи та способів оцінювання цієї ефективності; удосконалення державної стратегії розвитку банківської системи, яка б сприяла її надійній та ефективній діяльності. Відтак банківська система потребує удосконалення, розробки фундаментальних та прикладних засад її подальшого зміцнення, усунення негативних проявів, які мають місце в сучасній банківській практиці. У зв'язку з цим виникає об'єктивна необхідність проаналізувати теоретичні основи, охарактеризувати банківську систему, запропонувати практичні рекомендації для поліпшення управління її розвитком, спрямувати цей розвиток у необхідне для економіки та суспільства русло. Таким чином, питання залучення і нарощування ка¬піталу банків є актуальними і важливими в розвитку будь-якої банківської системи.
Дослідженню теоретичних засад розвитку і посилення процесів фінансових посередників як інститутів забезпечення капіталізації банківських установ присвятили свої наукові праці вітчизняні та зарубіжні вчені-економісти, а саме:М. Д. Алексєєнко, О.А. Кириченко, В.І. Міщенко, Ю.О. Бойко, О.Д. Вовчак,В. М. Гаєць, М.М. Кириченко, С.З. Мошенський, Ю.І. Онищенко, А.А. Пересада,С. К. Реверчук, Р.І. Тиркало, О.М. Чорна та ін. Проте багато питань, пов’язаних із управлінням процесом капіталізації банківського капіталу, вирішення яких має важливе наукове і практичне значення, опрацьовані недостатньо. Це стосується передусім комплексних досліджень впливу капіталізації банківського капіталу на стійкість і безпеку банківської системи.
Метою випускової роботи є розвиток теоретико-методологічних засад дослідження фінансових посередників як інститутів забезпечення капіталізації банківських установ.
Реалізація мети дослідження обумовила постановку та вирішення наступних завдань:
1) з’ясувати економічну сутність поняття та видів капіталу банку;
2) здійснити обґрунтування достатності капіталу банку;
3) дослідити методичні засади оцінювання капіталізації банків;
4) надати загальну характеристику діяльності АТ «ПІРЕУС БАНК МКБ»;
5) провести оцінку фінансового стану АТ«ПІРЕУС БАНК МКБ»;
6) проаналізувати процес капіталізації АТ «ПІРЕУС БАНК МКБ»;
7) визначити перспективні заходи щодо вирішення проблеми капіталізації АТ«ПІРЕУС БАНК МКБ»;
8) обґрунтувати напрямки збільшення регулятивного капіталу банку за рахунок сек’юритизації активів;
9) провести прогнозування капітальної бази АТ «ПІРЕУС БАНК МКБ».
Предметом дослідження є теоретичні та практичні питання забезпечення капіталізації банківських установ та пошук напрямів підвищення рівня капіталізації АТ «ПІРЕУС БАНК МКБ».
Об’єктом дослідження є процес забезпечення капіталізації банківської установи.
Інші роботи з даної категорії: