«Операції комерційного банку по видачі та погашенню окремих видів кредиту.» (ID:342093)
Зміст
ВСТУП 3
Розділ 1. Теоретично-методологічні та законодавчо-нормативні аспекти організації банківського кредитування. 4
Розділ 2. Операції комерційного банку по видачі та погашенню окремих видів кредиту. 9
2.1. Операції комерційного банку по видачі та погашенню кредитів пов'язаних з вексельним обігом. 9
2.2. Операції комерційного банку пов'язані з видачею та погашенням споживчого кредиту. 11
2.3. Операції комерційного банку пов'язані з видачею та погашенням іпотечного кредиту. 13
2.4. Операції комерційного банку з видачі та погашення контокорентного кредиту. 20
2.5. Лізинговий кредит. 23
Розділ 3. Сучасні кредитні продукти комерційних банків та шляхи удосконалення організації банківського кредитування . 30
ВИСНОВКИ 34
ЛІТЕРАТУРА 36
Зразок роботи
Однією із складових економічної системи держави є банківська система. В умовах переходу до ринку зростає її значення у забезпечені ресурсами для цілей динамічного розвитку та підвищення добробуту народу. Активні і пасивні операції комерційних банків впливають на всі сторони економічного життя, перш за все, на стабільність національної валюти, рівень інфляції, економічне зростання, а в кінцевому підсумку - на фінансову стабільність держави, що потребує відповідного теоретичного обґрунтування і практичного вивчення. Банківський сектор - один з найважливіших напрямків розвитку ринкових відносин, який є основою для нормального, ефективного функціонування ринкового механізму.
Комерційний банк у сучасній Україні стає основним елементом банківської системи. Саме тому розвиток даного напрямку має бути пріоритетним, тому що дія кредитно-фінансового механізму та визначає рівень розвитку економіки країни в цілому.
У ринковій економіці банк виконує свою головну функцію - посередництво в кредиті, яке він здійснює шляхом перерозподілу коштів, що тимчасово вивільняються в процесі кругообігу фондів підприємств і грошових доходів приватних осіб. Комерційні банки виконують роль посередників між господарськими одиницями і секторами, що накопичують тимчасово вільні грошові кошти, і тими учасниками економічного обороту, які тимчасово потребують додаткового капіталу. Кредитні операції банків і кредитних установ при першому наближенні діляться на активні і пасивні.
У першому випадку банк є кредитором, тобто стороною, що дає кредит (позичає гроші) і розміщає грошові кошти у формі депозитів (вкладів), у другому - дебітором, тобто стороною, що бере кредит і приймаючої кошти у формі депозитів (вкладів). Активні, і пасивні кредитні операції припускають використання як кредитів (позик), так і депозитів (вкладів). У моїй роботі мова піде саме про ті кредитних операціях, в яких банк виступає в ролі кредитора.
Метою даної роботи є виявлення на основі наявного матеріалу місця кредитних операцій у фінансовій системі, ролі банківського сектора, як основної ланки кредитної системи та специфіки кредитних операцій комерційного банку.
Для прикладу конкретних кредитних операцій, їх видів, умов надання кредиту, необхідних документів для оформлення кредитної угоди, мною був обраний один з провідних за багатьма фінансовими показниками український банк - Кредобанк.
Інші роботи з даної категорії: