Організація операцій банків с платіжними картками (ID:365577)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ОРГАНІЗАЦІЇ ОПЕРАЦІЙ БАНКУ З ПЛАТІЖНИМИ КАРТКАМИ 6
1.1. Теоретичні засади визначення сутності операцій банку з платіжними картками 6
1.2. Особливості організації операцій банку з платіжними картками 14
РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ СТАНУ ОРГАНІЗАЦІЇ ОПЕРАЦІЙ БАНКУ З ПЛАТІЖНИМИ КАРТКАМИ (НА ПРИКЛАДІ АТ «КБ «ПРИВАТБАНК») 21
2.1. Аналіз фінансового стану банку 21
2.2. Особливості технології організації операцій банку з платіжними картками 29
2.3. Визначення динаміки розрахункових операцій банку з платіжними картками 40
РОЗДІЛ 3. УДОСКОНАЛЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ОПЕРАЦІЙ БАНКУ
З ПЛАТІЖНИМИ КАРТКАМИ 47
3.1. Удосконалення методичного підходу до визначення конкурентоспроможності операцій банку з платіжними картками 47
3.2. Удосконалення стратегії розвитку банку за напрямами його діяльності 57
ВИСНОВКИ 65
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 67
Зразок роботи
РОЗДІЛ 1
ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ОРГАНІЗАЦІЇ ОПЕРАЦІЙ БАНКУ
З ПЛАТІЖНИМИ КАРТКАМИ
1.1. Теоретичні засади визначення сутності операцій банку з платіжними картками
Роль електронних платежів у світі значно зросла за останній час. Платіжні картки є основою системи масових електронних платежів. Створення ефективної системи масових електронних платежів є запорукою успіху банківської системи, а отже й усієї економіки країни. Тому процес впровадження безготівкових розрахунків з використанням платіжних карток набуває все більшої актуальності.
Функціонування національної грошової системи вимагає вдосконалення організації готівкового обігу як складової частини загальної платіжної системи країни, з приведенням його у відповідність до потреб ринкової економіки. Необхідність раціоналізації платіжної системи в країні вимагає, з одного боку, повної лібералізації операцій з готівкою, а з іншого,– суттєвого їх скорочення на користь безготівкових форм розрахунків. Вирішити поставлені задачі можуть системи безготівкових платежів, якими є платіжні системи на основі карткових платіжних інструментів.
Глобальне впровадження системи розрахунків на основі пластикових карток є особливо необхідним в умовах постійного зростання частки тіньового сектора економіки, широко розповсюдженого небажанням населення тримати заощадження на рахунках у банківських установах, ухилення суб’єктам господарювання від сплати податків. Але всупереч цій необхідності діє цілий комплекс проблем як економічного, так і неекономічного характеру, пов’язаних зі здійсненням операцій з платіжними картками, які потребують вирішення. Саме ці проблеми і виступають гальмуючим елементом у механізмі реалізації карткового бізнесу. Операції з використанням карткових платіжних інструментів є для українських банків новим і ще не досить глибоко дослідженим видом діяльності і тому вимагають більш детального аналізу і вивчення для подальшого їх розвитку на національному рівні.
Зазначені науковці зробили значний внесок у розвиток теоретичних та методологічних підходів до аналізу та управління безготівковими розрахунками. Однак, аналіз платіжних карток, без яких важко уявити сучасну практику використання банківських ресурсів, є і досі недостатнім без урахування сучасних умов функціонування економіки України та банківської системи зокрема. У зв’язку з цим дослідження питання, що стосується організації роботи з платіжними картками банківськими установами України набуває особливого значення.
Платіжна картка – електронний платіжний засіб у вигляді емітованої в установленому законодавством порядку пластикової чи іншого виду картки, що використовується для ініціювання переказу коштів з рахунка платника або з відповідного рахунка банку з метою оплати вартості товарів і послуг, перерахування коштів зі своїх рахунків на рахунки інших осіб, отримання коштів у готівковій формі в касах банків, через банківські автомати, а також здійснення інших операцій, передбачених відповідним договором. Таке визначення поняттю «платіжна картка» дає нам Закон України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» [57].
Сучасний стан грошової системи України характеризується значною кількістю безготівкових розрахунків, одним із головних інструментів здійснення яких є платіжні картки.
Для того, щоб дослідити поняття «платіжна картка» більш детально, проаналізуємо цю дефініцію з точок зору різних економістів в табл. 1.1 (розроблено автором за даними [2, 3, 13, 15, 28, 29, 43]).
Як видно з табл. 1.1, більшість дослідників визначає платіжну картку як cпеціальний платіжний засіб у вигляді емітованої пластикової чи іншого виду картки, що використовується для ініціювання переказу коштів з рахунку платника або з відповідного рахунку банку з метою оплати вартості товарів і послуг, перерахування коштів зі своїх рахунків на рахунки інших осіб, отримання коштів у готівковій формі в касах банків через банківські автомати, а також здійснення інших операцій.
Інші роботи з даної категорії: