Зразок роботи
ВСТУП
Банківський сектор посідає нині чільне місце в сучасній фінансовій та економічній системах. Продуктами діяльності цього сектору користуються майже всі сфери економіки і суб’єкти економічної діяльності. Невдачі і кризи банків можуть зачепити інші фінансові й економічні інститути і призвести до руйнації економічної системи. У зв’язку з цим кожна держава зацікавлена в ефективному регулюванні діяльності банків з метою гарантування їхньої безпеки, зростання власної економіки й добробуту населення. Інакше кажучи, держава має чітку мету, і суть її полягає в тому, щоб забезпечити функціонування здорової і надійної банківської системи, яка здатна протистояти руйнівним кризам і захистити активи клієнтів банків, які передали їм свої заощадження.
Актуальність дослідження. В умовах глибоких ринкових перетворень у національній економіці багато банків опинилося за межею платоспроможності. Велика кількість суб’єктів господарювання різних форм власності є збитковими. У світовій практиці господарювання та державного управління найбільш дієвим способом локалізації неплатоспроможності національних суб’єктів господарювання є застосування інституту банкрутства.
Чітка організація законодавства про банкрутство дуже необхідна для врегулювання економічних відносин на ринку. Всі розвинуті економічні системи використовують його, але методи, якими національне право тієї чи іншої країни реанімує слабкі підприємства залишаються неналежними в загальносвітовій юридичній практиці та різняться між собою за ступенем розвитку самого законодавства та рівнем досвіду на цьому терені. До сьогодення, коли великі світові підприємства не спіткала проблема банкрутства, світова економіка і право не дуже звертали увагу на такі “незручності”, що найчастіше траплялися серед середніх та малих підприємств.
На сьогодні наявність розробленого законодавства про банкрутство та його ефективне застосування є важливим показником ринкових перетворень у країні з перехідною економікою.
В сучасних кризових умовах постійно збільшується кількість проблемних банків, банків в яких введена тимчасова адміністрація та банків в яких провадиться процедура банкрутства. Тематика даної роботи є якнайбільш актуальною в умовах сучасної політично-економічної кризи в державі.
Загальні проблеми правового регулювання банкрутства в Україні активно досліджували у своїх наукових працях: Щербина В.С., Мілаш В.С., Вінник О.М., А.Л. Комарова, Д.М.Притика, В.В.Медведчук, М.О.Потебенька, Р.Г. Афанасьєв, О.М. Бірюков, В.В. Джунь, Б.М. Малига, Б.М. Поляков, В.В. Радзивілюк, О.О. Степанов, М.І. Тітов, Терещенко О. О., Кочетков В. В., В. Вітлінський, Копілюк О. І. та інші.
Об`єктом дослідження є суспільні відносини, які складаються у процесі визнання банку банкрутом.
Предметом дослідження є фінансово-правова процедура банкрутства банків в Україні.
Метою дослідження є аналіз фінансово-правової процедури банкрутства банків та пошук оптимальних методів оздоровлення сучасної банківської системи та вдосконалення українського банківського законодавства.
Завдання:
• Визначити поняття банкрутства;
• Охарактеризувати суб’єкти у відносинах банкрутства;
• Визначити стадії провадження справи про банкрутство;
• Дослідити особливості санації комерційного банку;
• Окреслити нормативно-правове регулювання процедури припинення діяльності комерційного банку;
• Визначити сучасні кризові виклики банківської системи, що впливають на банкрутство банків;
• Проаналізувати шляхи уникнення банкрутства банків у сучасних умовах;
• Визначити шляхи вдосконалення банківського законодавства з метою неопущення подальшого банкрутства банків.
Структура курсової роботи. Курсова складається зі вступу, трьох розділів, дев’яти підрозділів, висновків, списку використаних джерел. Загальний обсяг курсової становить 53 сторінок, список використаних джерел складає 48 найменувань.