ОБЛІК ГРОШОВИХ КОШТІВ ТА ОПЕРАЦІЙ В ІНОЗЕМНИХ ВАЛЮТАХ (ID:834854)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. МЕТОДИКА ОБЛІКУ ГРОШОВИХ КОШТІВ ТА ОПЕРАЦІЙ В ІНОЗЕМНИХ ВАЛЮТАХ
0.1 Сутність та класифікація валютних операцій
0.2 Документальне оформлення операцій з грошовими коштами в іноземній валюті
1.3. Синтетичний і аналітичний облік операцій з грошовими коштами в іноземній валюті
1.4. Відображення інформації щодо наявності грошових коштів в іноземній валюті у звітності підприємства
РОЗДІЛ 2. ПРАКТИЧНА ЧАСТИНА
2.1 Виконання розрахунків за умовою задачі по обраній темі
2.2 Документальне оформлення обліку валютних коштів та операцій в іноземних валютах
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
Зразок роботи
ВИСНОВКИ
У сучасних умовах одним із найважливіших явищ суспільства є гроші – особливий товар, який відіграє важливу роль у господарській діяльності всіх людей. Грошові кошти, які функціонують як міра вартості, засіб обігу, засіб накопичення та платежу, а також абсолютно ліквідний актив, здатні швидко перетворюватися на будь-які товарно-матеріальні цінності та своєчасно виконувати необхідні для бізнес-процесів власні боргові зобов’язання. . про бізнес. Тому кошти на даний момент відіграють найважливішу роль, оскільки всі операції між підприємствами та організаціями здійснюються через банківські установи, шляхом відкриття поточного рахунку.
Діяльність окремих підприємств безпосередньо залежить від правильної організації обліку руху грошових коштів, оскільки основу діяльності підприємства становлять операції, пов’язані з обігом грошей. Тому проблеми обліку коштів та їх вирішення є актуальними та важливими для кожного підприємства, адже від достовірності та оперативності обліку залежить вся фінансова діяльність підприємства. Створення відповідної системи розрахунків за платежами включає правильне виконання та відображення всіх етапів їх руху, починаючи від законодавчих вимог, заповнення первинних документів, узагальнення та систематизації інформації в реєстрах, включаючи звітність.
Відповідно до НП(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності» під грошовими коштами розуміються готівка, кошти на рахунках у банках та депозити до запитання, а під еквівалентами грошових коштів - короткострокові високоліквідні фінансові інвестиції, які можна вільно конвертувати в певну суму готівки. , характеристиками якого є: незначний ризик зміни вартості. По суті, еквіваленти грошових коштів є щось середнє між грошовими коштами та поточними фінансовими інвестиціями. До них належать: казначейські векселі; боргові цінні папери, призначені для продажу; депозитні квитанції терміном погашення до 3 місяців; привілейовані акції; дебіторська заборгованість, призначена для перепродажу.
На відміну від інших товарів гроші мають абсолютну ліквідність. Він визначається двома умовами: можливістю використання пристрою як засобу платежу; здатність даного активу зберігати свою номінальну вартість незмінною.
Для обліку касових операцій використовуються такі форми квитанції: КО-1 «Прибутковий касовий ордер»; КО-2 «Видача ваучера»; КО-3, 3а «Журнал реєстрації прибуткових і видаткових касових ордерів»; КО-4 «Касова книга»; КО-5 «Книга обліку прийнятих і виданих касиром грошей».
Основним документом, який використовується для перерахування коштів з банківського рахунку підприємства, є «Платіжне доручення». А факт руху грошей на поточному рахунку відображається в документі «Виписка з банку».
Таким чином, грошові кошти є одним із видів активів, без яких неможлива діяльність підприємства. Тому важливим завданням кожного підприємства є контроль за своєчасністю надходження та правильним використанням коштів. Ефективність такого контролю залежить від аналітичної та оперативної облікової інформації про рух грошових коштів.
Інші роботи з даної категорії: