Охорона праці у галузі (фармація) (ID:169623)
Зміст
I.Теоритична частина
1.Нормування якісного складу води як один із шляхів попередження захворювань населення, пов’язаних із водним фактором. Держстандарт на воду централізованих систем господарсько-питного водопостачання.
3.Стерилізація та дезінфекція на фармацевтичних підприємствах. Дезінфікуючі засоби, правила їхнього приготування, застосування і збереження. Методи стерилізації, застосування бактерицидних випромінювачів, контроль ефективності.
Методи контролю за виконанням санітарно- епідемічного режиму на фармацевтичних підприємствах.
Гігієнічна характеристика показників якості води
Зразок роботи
Методи контролю за виконанням санітарно- епідемічного режиму на фармацевтичних підприємствах.
Дезінфекція – сукупність способів повного, часткового або селективного знищення потенційно патогенних для людини мікроорганізмів на об’єктах зовнішнього середовища з метою розриву шляхів передачі збудників інфекційних захворювань від джерел інфекції до сприйнятливих людей.
Методи дезінфекції діляться на фізичні, хімічні і біологічні.
До фізичних методів відносяться методи з використанням температури, УФ-випромінювання, ультразвук, УВЧ, іонізуюче опромінювання і ін.
Найбільш часто використовується висока температура, дія якої обумовлює денатурацію білка в мікробній клітині. Джерелом тепла є сухе і вологе гаряче повітря, водяна пара, вода, вогонь.
Сухе гаряче повітря (температура 140-150 0С) використовується в сушильних шафах для знезаражування лабораторного посуду.
Вологе гаряче повітря виявляє більш сильну бактерицидну дію порівняно з сухим повітрям, так як воно глибше і швидше проникає в оброблювальні об’єкти.
Водяна пара з температурою 100 0С і вище використовується в дезінфекційних камерах, автоклавах.
Кип’ятіння – простий і доступний метод знезаражування, при якому протягом короткого часу гинуть вегетативні і спорові форми мікробів. З допомогою кип’ятіння можна дезінфікувати білизну, посуд, хірургічні інструменти, резинові і скляні предмети, воду і ін. При цьому шар води над предметом, виробом, білизною, що обробляються, повинен бути не менше 10 см, експозиція від початку кипіння – 15-20 хв для знищення вегетативних форм і 1,5 – 2 г для знищення спор.
Очищення, миття, протирання і інші механічні способи зниження масивності мікробної контамінації також відносяться до дезінфікуючих заходів.
УФ-промені використовують для знезаражування повітря в асептичній, мийній, асистентській, кімнаті бактеріологічного аналізу і інших аптечних приміщеннях. Для цього використовуються бактерицидні випромінювачі з лампами системи БУВ-15, БУВ-30, ртутно-кварцеві лампи і ін.
Інші роботи з даної категорії: