Правове регулювання заробітної плати в Україні (ID:410234)
Зміст
ВСТУП..…………………………………………………………………….3
РОЗДІЛ 1. ФОРМИ ТА СИСТЕМИ ОПЛАТИ ПРАЦІ…………...…5
1.1. Відрядна заробітна плата та системи її виплати……..……..……..5
1.2. Форми та умови виплати почасової заробітної плати………….....8
РОЗДІЛ 2. ТАРИФНА СИСТЕМА ОПЛАТИ ПРАЦІ……….……..11
2.1. Тарифна сітка, розряд та ставки……..…………………….….…….11
2.2. Залежність заробітної плати від кваліфікації праці…..……………13
РОЗДІЛ 3. ПРАВО ПРАЦІВНИКА НА ОПЛАТУ ПРАЦІ ТА ЙОГО ЗАХИСТ……………………………………………………………..……….…..16
3.1. Оплата праці за законами України…………………...……….…….16
3.2. Індексація грошових доходів………………….……………….……19
ВИСНОВКИ……………………………………………………..……….22
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ……………………….…….24
Зразок роботи
ВСТУП
Обґрунтування актуальності теми. Оплата праці – одна з найважливіших категорій у системі умов праці. Тому підходи до питань оплати праці необхідно розглядати через дослідження об’єктивних реальних суспільних відносин. Саме соціально-економічні аспекти дозволяють розкрити ті проблеми, які спостерігаються в сучасних умовах в Україні у сфері оплати праці, і запропонувати ефективні засоби та форми їх вирішення. В Україні існує низка проблем у системі організації заробітної плати: розміри зарплати практично відірвані від кінцевих результатів праці працівників і підприємств; недосконала диференціація оплати праці; не визначена роль мінімальної зарплати. Усі названі проблеми загострила платіжна криза, яка призвела до заборгованості з виплати зарплати на багатьох підприємствах.
Характер поєднання безпосереднього виробника їз засобами виробництва становить форму власності, яка є первинним, основним економічним відношенням, що визначає всі інші суспільні відносини.
Мета та задачі роботи. Метою роботи є дослідження питань, пов’язаних з особливостями регулювання, структурою виплат та нарахувань, системою оплати праці.
Для досягнення поставленої мети визначено такі основні задачі роботи:
1. розглянути поняття відрядної та почасової системи оплати праці;
2. проаналізувати тарифну систему оплати праці;
3. дати характеристику права працівника на оплату праці;
4. проаналізувати поняття індексації грошових доходів.
Об’єкт і предмет дослідження. Об’єктом дослідження є сукупність відносин, що виникають у суспільстві в зв'язку з реалізацією права на працю і винагороду за неї.
Предметом дослідження є предмет регулювання оплати праці.
Методи дослідження. Для проведення дослідження було використано сукупність загальнонаукових теорій, що застосовуються в юридичній науці: історичний метод, методи аналізу та синтезу, дедукції та порівняльно-правовий метод. Порівняння буде здійснюватись за ознаками, істотними для даного розгляду. Також застосовувався логічний прийом, пов’язаний з узагальненням результатів.
Аналіз джерел та літератури. У процесі підготовки роботи були використані роботи вітчизняних вчених науковців: В.М. Божко [9], О.А. Грішнова [12], Н.Є. Скрипник [15], О. Стасів [16] та ін.
Обґрунтування структури роботи. Враховуючи мету та основу роботи, в якій лежить внутрішня логіка, яка в свою чергу побудована на основних джерелах українського законодавства, що розглядаються і аналізуються у розділах основної частини; а також висновках, котрі базуються на міркуваннях думок і логічному підсумку спостережень, списку джерел використаної літератури, який нараховує 17 позицій та займає 2 сторінки – загальний обсяг роботи склав 25 сторінок.
Інші роботи з даної категорії: