Атестація та паспортизація робочих місць за умовами праці (ID:453640)
Зміст
Вступ
РОЗДІЛ 1. ОРГАНІЗАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ АТЕСТАЦІЇ РОБОЧИХ МІСЦЬ ЗА УМОВАМИ ПРАЦІ
1.1. Розпорядча та інструктивна документація на проведення атестації робочих місць
1.2. План роботи атестаційної комісії.
1.3. Нормативно-правова база для проведення атестації робочих місць
РОЗДІЛ 2. ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ АТЕСТАЦІЇ РОБОЧИХ МІСЦЬ ЗА УМОВАМИ ПРАЦІ
2.1. Методики проведення санітарно-гігієнічного дослідження умов праці на робочих місцях
2.2. Контрольно-вимірювальні прилади для санітарно-гігієнічного дослідження
РОЗДІЛ 3. АТЕСТАЦІЯ РОБОЧОГО МІСЦЯ ЗА УМОВАМИ ПРАЦІ
3.1. Складання фотографії робочого дня
3.2. Карта умов праці
3.3. Інтегральна оцінка умов праці
ВИСНОВКИ
Перелік використаних джерел
Зразок роботи
Контроль за вмістом шкідливих речовин у повітрі робочої зони проводиться шляхом вимірювання среднеьозмінних (Ксз) і максимально разових (Км) концентрацій і подальшого їх порівняння з гранично допустимими значеннями, представленими в документі ГОСТ 12.1.005-88 «ССБТ. Общие санитарно-гигиенические требования к воздуху рабочей зоны».
Наявність двох величин ГДК вимагає оцінки умов праці як за мінімальними, так і за середньозмінними концентраціями; клас умов праці в цьому випадку встановлюється за більш високого ступеня шкідливості.
Середньозмінна концентрація - це концентрація, усереднена за 8-годинну робочу зміну. Вона визначається для характеристики рівнів впливу речовини протягом зміни, розрахунку індивідуальної експозиції (в тому числі пилової навантаження), виявлення зв'язку змін стану здоров'я працівника з умовами праці.
Максимальна (максимально разова) концентрація - концентрація шкідливої речовини при виконанні операцій (або на етапах технологічного процесу), що супроводжуються максимальним виділенням речовини у повітря робочої зони, усереднена за результатами безперервного або дискретного відбору проб повітря за 15 хв для хімічних речовин і 30 хв для аерозолів переважно фіброгенної дії. Для речовин, небезпечних для розвитку гострого отруєння, максимальну концентрацію визначають з результатів проб, відібраних за можливо більш короткий проміжок часу (як це дозволяє існуючий метод визначення речовини).
Інформація про максимальні концентрації необхідна для проведення інспекційного і виробничого контролю за умовами праці, виявлення несприятливих гігієнічних ситуацій, оцінки технологічного процесу, обладнання, санітарно-технічних пристроїв.
За максимально разовими концентраціями (Км) контролюються біопрепарати, речовини з гостронаправленим механізмом дії, подразнюючої дії, алергени.
За середньозмінними (Ксз) і максимально разовими (Км) концентраціями визначаються всі інші хімічні речовини.
Інші роботи з даної категорії: