Організація охорони праці на підприємстві (ID:924877)
Зміст
ВСТУП
1. Теоретичні основи організації охорони праці на підприємстві
2. Система управління охороною праці СВК «ЗОРЯ»
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
Зразок роботи
1. Теоретичні основи організації охорони праці на підприємстві
Охорона праці – це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження здоров’я і працездатності людини в процесі праці.
Соціальне значення охорони праці проявляється у зростанні якості та продуктивності праці, збереження трудових ресурсів і підвищенні соціально-економічних показників об’єкта. Підвищення соціально-економічних показників об’єкта відбувається за рахунок покращення якості та продуктивності праці, збереження трудових ресурсів та їх складових компонентів.
Зростання якості та продуктивності праці відбувається за рахунок підвищення фонду робочого часу:
1) скорочення внутрішніх змінних простоїв шляхом зниження кількості або ліквідації мікротравм, обумовлених несприятливими умовами праці;
2) запобігання передчасному стомленню за рахунок оптимізації умов праці, режимів праці і відпочинку та інших заходів, які сприяють підвищенню ефективності використання робочого часу.
Збереження трудових ресурсів відбувається за рахунок покращення стану здоров’я і підвищення середньої тривалості життя в результаті покращення умов праці, що супроводжується високою трудовою активністю і підвищенням виробничого стажу.
Економічне значення охорони праці визначається ефективністю заходів, що поліпшують умови праці та підвищують її безпеку, і оцінюється за результатами, які отримують при зміні соціальних показників.
Ефективним методом організації охорони праці на підприємстві є системний підхід, тобто об’єднання розрізнених заходів з охорони праці в єдину систему цілеспрямованих дій на всіх рівнях і стадіях управління виробництвом шляхом створення і забезпечення функціонування системи управління охороною праці [1,2].
2. Система управління охороною праці на СВК «ЗОРЯ»
Сільськогосподарський виробничий кооператив «ЗОРЯ» (ЄДРПОУ 30652737, скорочена назва СВК «ЗОРЯ»). Дата заснування СВК «ЗОРЯ» – 29.12.1999. Адреса реєстрації: Україна, 38800, Полтавська обл., Чутівський р-н, селище міського типу Чутове(з), вул. Набережна, будинок 1К. Основний вид економічної діяльності: 01.11 Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур [11].
Основні фінансові показники діяльності виробничого кооперативу за 2021-2022 роки наведено в табл. 2.1.
У СВК «ЗОРЯ» контролює та координує всю роботу з охорони праці інженер з охорони праці під керівництвом керівника господарства.
Дотримання законодавства про режим праці та відпочинку працюючих здійснюється відповідно до Трудового кодексу. Так, відповідно до Трудового кодексу, тривалість трудового тижня не повинна перевищувати 40 годин, а для працівників, зайнятих у шкідливих умовах, не більше 35 годин. Для відпочинку та харчування працівників встановлюється час не менше 20 хвилин та не більше 2 годин, які вони використовують на свій розсуд. Щорічна трудова відпустка надається працівникам після 6 місяців [8].
Інші роботи з даної категорії: