Зразок роботи
ВСТУП
Концепція управління персоналом – це сукупність основних принципів, правил, цілей кадрової діяльності з урахуванням типу корпоративної організаційної стратегії, потенціалу персоналу та типу кадрової політики. Іншими словами, концепція управління персоналом є стрижнем кадрової політики, що визначає її основний напрям і підхід.
Одним із шляхів виходу України з економічної кризи є підвищення ефективності роботи вітчизняних підприємств, а одним із варіантів його ефективної роботи є забезпечення ефективного використання трудових ресурсів, тим самим покращуючи потенціал талантів у системі стратегічного управління підприємств.
Актуальність дослідження. Людський потенціал підприємства відіграє провідну роль у вирішенні технологічних, організаційних та економічних завдань управління. Ефективне функціонування бізнесу залежить не тільки від високого рівня конкурентоспроможності, достатнього економічного потенціалу, а й від компетентності його персоналу. У зв’язку з цим велике значення має створення нової системи відбору та просування талантів, науково обґрунтоване планування талантів, об’єктивне навчання, перепідготовка та постійне підвищення якості талантів.
Останнім часом стратегічне планування все частіше впроваджується в практику українських компаній. Водночас при формуванні стратегічного плану розвитку підприємства були визначені найважливіші пріорітети кадрової політики, завдання та напрями реалізації. Тому основна спрямованість кадрової політики підприємства на певний проміжок часу є важливою частиною стратегічного плану розвитку підприємства.
Перехід нашої країни до ринкових відносин спонукав вчених і практиків до найінтенсивнішого вивчення досвіду господарювання фірм і підприємств економічно розвинутих країн з метою пошуку шляхів і засобів, що дозволяють забезпечити стабільно високий рівень добробуту населення нашої країни. Таке дослідження полягає не в сліпому копіюванні системи взаємовідносин у виробничо-управлінському процесі, а у виборі вирішального моменту, який впливає на ефект виробничо-управлінської діяльності.
Вивчення досвіду економічно розвинутих країн показує, що їхні успіхи значною мірою зумовлені системами управління людьми, виробництва та обміну матеріальними благами. Успіх чи невдача економічної ринкової трансформації України значною мірою залежить від людей, які здійснюють ці трансформації та керують цими процесами. Вона полягає в тому, щоб виховати нове покоління фахівців і менеджерів, здатних організувати виробництво та управління за законами ринку. Ефективне управління персоналом в сучасних організаціях стає можливим на основі обґрунтованої кадрової політики та добре продуманої кадрової стратегії.
Теоретичні аспекти в галузі організації праці та управління персоналом досліджували такі вчені А.І.Кочеткова, В.К.Курочкін, Е.Лазар, Н.Шеремет та вітчизняні вчені Д.Богіня, О.Грішнова, Я.Крушельницька, Г.Г. Се Цзінь. Різноманітні аспекти дослідження людських ресурсів висвітлюються у працях зарубіжних вчених, Г. Бейкера, Н. Волгіної, Х. Лібермана та вітчизняних дослідників: А. Колот, І. Петрова, І. Бондар, О. Васильєва, С. Покропивний, В. Решетова та ін.
Метою дипломної роботи є дослідження принципів управління трудовим персоналом підприємства та шляхів його вдосконалення.
Предметом дослідження є теоретичні та практичні аспекти дослідження трудового потенціалу підприємства.
Об’єктом дослідження є аналіз управління трудовим потенціалом на підприємстві ТОВ «КиїхвХліб» та напрямки його розвитку.
Завдання дипломної роботи:
Дослідити зміст та сутність трудового потенціалу підприємства;
Проаналізувати особливості управління розвитком рудового потенціалу підприємства;
Обгрунтувтаи методики оцінки трудового потенціалу підприємства;
Проаналізувати організаційну структуру підприємства ТОВ «КиївХліб»;
Проаналізувати та оцінити розвиток трудового потенціалу» ТОВ «КиївХліб»;
Дослідити закордонний досвід розвитку трудового потенціалу підприємства;
Дослідити тактики та стратегії розвитку трудового потенціалу підприємства ТОВ «КиївХліб»;
Запропонувати напрямки та засоби розвитку трудового потенціалу підприємства ТОВ «КиївХліб»
У першому розділі аналізуються теоретичні аспекти управління трудовим потенціал підприємства. У другому розділі аналізується трудовий потенціал підприємства ТОВ «КиївХліб». В третьому розіділі пропонуються шляхи вдосконалення управління трудовим потенціалом підприємства.
Методи дослідження. У ході дослідження були використані такі загальні методи наукового пізнання: спостереження, порівняння, статистичне групування, графічний, економіко-математичний.
Структура роботи. Робота складається зі вступу, теоретичного розділу, аналітичного розділу та рекомендаційного, висновків, списку використаних джерел (26 пунктів) та 5-ти додатків. Графічний матеріал: таблиці – 11, рисунки – 5. Загальний обсяг роботи – 68 сторінок
РОЗДІЛ 1
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПІДПРИЄМСТВА
1.1 Зміст та сутність трудового потенціалу підприємства
Вважається, що ефективність економічного розвитку сучасної країни значною мірою залежить від ресурсів, вкладених у «людський фактор», і що без людського фактору неможливо забезпечити прогрес і розвиток суспільства. Протягом століть роль «людського фактора» в суспільному виробництві продовжувала зростати. Протягом століть економісти всіх шкіл і напрямків вважали працю одним із найважливіших факторів економічного розвитку.
Людина — носій і уособлення праці, головний суб'єкт економіки, представник трудового потенціалу країни і нації. Потенціал робочої сили, який може бути використаний, перетворює людину на найважливіший продуктивний ресурс, тобто: продуктивність праці, мотивація та інноваційний потенціал людини визначають успіх стратегій, спрямованих на інтенсифікацію виробництва, конкурентоспроможність тощо.
Ідея факторів праці збагатилася з формуванням продуктивності та відносин праці та капіталу, а також розвитком економічної теорії факторів виробництва. Значна частина науки була присвячена вивченню людей в економічних умовах, і в результаті виникло багато понять і категорій: праця, трудові ресурси, персонал, людський фактор, людські ресурси, трудовий потенціал. Це лише неповний перелік тих категорій і понять, які використовуються для розкриття закономірностей ефективного використання людей у процесі праці. Автори використовують кожну з них для виявлення причин, умов і факторів, що формують високу віддачу від використання трудових ресурсів. Найбільш вдалі та поширені категорії та поняття наведено в таблиці 1.