Зразок роботи
В С Т У П
Актуальність теми. Конституцією України проголошено право громадян на проведення мирних масових заходів у законодавчо визначеному порядку. Обмеження щодо реалізації цього права можуть встановлюватися виключно судом в інтересах національної безпеки держави, публічної безпеки і порядку та з метою захисту прав і свобод людини та громадянина. Відповідно до конституційних вимог зазначені положення мають бути деталізовані в спеціальному законодавстві, що регулюватиме порядок проведення масових заходів і забезпечення публічної безпеки під час масових заходів. Наразі в Україні таке законодавство розроблене лише щодо забезпечення правопорядку у зв’язку з підготовкою та проведенням футбольних матчів, проте й досі не прийнятий закон, який би регламентував порядок організації і проведення масових заходів у цілому. Наведене, у свою чергу, ускладнює процес забезпечення публічної безпеки і порядку під час масових заходів поліцією, діяльність якої і її нормативно-правове регулювання у визначеній сфері також не позбавлені недоліків. Разом з тим реалії сьогодення характеризуються значним посиленням громадської активності, вираженої в масових заходах різного характеру: політичного, соціального, економічного, культурного, спортивного, гендерного, екологічного тощо. Такі заходи передбачають застосування спеціальних правоохоронних режимів, методів та форм. Більше того, нерідко під час проведення демонстрацій, мітингів, страйків, вуличних походів, зборів, футбольних матчів, культурно-видовищних, релігійних та інших заходів мають місце масові заворушення, прояви екстремізму, порушення організаторами та учасниками порядку і правил проведення заходу, прав і свобод, у тому числі і з боку органів влади та правоохоронців. За таких умов питання забезпечення публічної безпеки і порядку під час проведення масових заходів в Україні набуває особливого значення, зважаючи на 5 можливі загрози, ризики та негативні наслідки, безпосередньо на попередження, нейтралізацію та усунення яких націлена діяльність багатьох суб’єктів забезпечення публічної безпеки і порядку, передусім Національної поліції України.
Об’єктом курсової роботи є суспільні відносини, які виникають у сфері публічної безпеки і порядку під час проведення масових заходів.
Предметом курсової роботи є управління Національною поліцією України під час групових порушень публічної безпеки і порядку.