Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. У ХХІ столітті велике значення має професійно організоване управління будь-якою системою, в тому числі і системою управління підприємством, ключову роль в якій відіграє управління людьми, персоналом організації. Дослідження систем управління персоналом є одним з важливих напрямків для проектування, побудови та вдосконалення системи управління персоналом. Для дослідження систем управління необхідно сформулювати цілі, завдання, встановити необхідні науково-теоретичні закономірності, використовувати сучасні методики, щоб прийняти правильні рішення.
Актуальність даної роботи обумовлена тим, що ефективність діяльності як невеликих організацій, так і величезних компаній, багато в чому залежить від людського капіталу, тобто кадрового потенціалу підприємства, вміння організувати і керувати кадрами, забезпечувати функціонування і розвиток системи управління.
Дослідження систем управління персоналом має свою особливу специфіку, що визначає процеси управління не тільки персоналом організації, а й зовнішнього середовища, якою є саме підприємство, а також держава, державні закони, різні світові тенденції. Підприємство буде для системи управління персоналом мікросередовищем, а держава – макросередовищем. З одного боку дослідження системи управління – це діяльність, спрямована на дослідження системи управління, а з іншого – це дисципліна, предметом вивчення і дослідження якої є процеси управління, які надають організаційний вплив на групу людей, отже, на систему управління персоналом в цілому.
Уміння грамотно застосувати для дослідження систем управління персоналом всі можливості складається з теоретичних знань і практичних навичок. З метою вирішення проблем формування концепцій управління персоналом підприємства значний науковий інтерес являють собою праці таких вчених, як М. Г. Ведернікова, О. А. Гавриш, О. В. Григор’євої, Я. В. Дерунця, М. В. Кармінської-Білобрової, Г. Р. Копця, Т. А. Костунець, О. М. Лизунової, О. В. Побережець, О. В. Черненко тощо.
Метою даної роботи є узагальнення теоретичних основ управління персоналом підприємства, а також розробка рекомендацій щодо удосконалення кадрової політики як основи успішного управління персоналом.
Відповідно до поставленої мети визначені такі завдання дослідження:
1. Вивчити сутність та особливості управління персоналом підприємства.
2. Розглянути принципи і методи управління персоналом.
3. З’ясувати проблеми управління персоналом на підприємстві в сучасних умовах.
4. Проаналізувати систему управління персоналом ТОВ «Гермес-Трейдінг».
5. Оцінити ефективність управління персоналом на підприємстві.
6. Обґрунтувати напрями вирішення проблемних питань управління персоналом в ТОВ «Гермес-Трейдінг».
Об’єктом дослідження є процес управління персоналом підприємства.
Предметом дослідження є система управління персоналом на підприємстві.
Теоретичну і методологічну базу дослідження складають праці вітчизняних і зарубіжних вчених, практичний досвід в даній області. Вивчення проблеми ґрунтувалося на використанні методології наукового пізнання проблем стратегічного маркетингового управління, застосуванні загальнонаукових методів дослідження, методів техніко-економічного, логічного аналізу. Для вирішення поставлених завдань також використовувалися наступні статистичні методи: класифікація; факторний аналіз; прогнозування; табличний; графічний та інші.
Інформаційною базою дослідження в даній роботі слугували законодавчі та нормативні акти, вітчизняні та закордонні видання, матеріали періодичного друку, Інтернет-джерела та статистичні дані діяльності ТОВ «Гермес-Трейдінг».
Практична значущість результатів роботи полягає в розробці методичного апарату системи управління персоналом підприємства. Застосування рекомендацій даного дослідження дозволить організаціям розробити, використовуючи пропоновану методику, ефективну систему управління персоналом на підприємстві, засновану на принципах стратегічного маркетингового управління. Теоретико-методичні розробки даного дослідження також можуть бути використані в процесі навчання фахівців з менеджменту та маркетингу.
Структура роботи. Дана робота складається з вступу, трьох розділів, які поділяються на підрозділи, висновків, списку використаних джерел і додатків. Загальний обсяг роботи становить 62 сторінки. Робота містить 12 таблиць, 6 рисунків, 2 додатки. Список використаних джерел налічує 50 найменувань.