Зразок роботи
ВСТУП
Передача, розподіл і споживання електроенергії на промислових підприємствах повинні проводитися з високою економічністю і надійністю. Так, в системах цехового електропостачання широко використовуються комплектні розподільчі пристрої (КРП) і комплектні трансформаторні підстанції (КТП), а також комплектні силові і освітлювальні струмопроводи. Все це створює гнучку і надійну систему розподілу електроенергії, що дає заощадити велику кількість проводів і кабелів. Значно спростилися схеми підстанцій різних напруг і призначень за рахунок відмови від збірних шин і вимикачів на високій напрузі і застосування глухого приєднання трансформаторів підстанцій до живильних ліній і т.д.
Основними визначальними чинниками при проектуванні електропостачання повинні бути характеристики джерел живлення і споживачів електроенергії, в першу чергу вимога, до безперебійності електропостачання з урахуванням можливості забезпечення резервування в технологічній частині проекту, вимоги до електробезпеки.
У необхідних випадках при проектуванні систем електропостачання повинна бути передбачена компенсація реактивної потужності. Заходи щодо забезпечення якості електроенергії повинні вирішуватися комплексно і повинні враховувати специфіку технології та режим роботи окремого підприємства, а також базуватися на економічних критеріях. При виборі обладнання необхідно орієнтуватися на застосування комплексних пристроїв різних напруг, потужності та призначення, що підвищує якість електроустановки, надійність, зручність і безпеку її обслуговування.
Схеми електропостачання промислових підприємств повинні розроблятися з урахуванням наступних основних принципів:
- джерела живлення повинні бути максимально наближені до споживачів електричної енергії;
- число ступенів трансформації та розподілу електроенергії на кожному напрузі повинне бути мінімально можливим;
- розподіл електроенергії рекомендується здійснювати магістральними схемами. В обгрунтованих випадках повинні застосовуватися радіальні схеми;
- схеми електропостачання та електричних з'єднань підстанцій повинні бути виконані таким чином, щоб необхідний рівень надійності і резервування був забезпечений при мінімальній кількості електрообладнання та провідників.
1 ХАРАКТЕРИСТИКА ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ НАСОСНОЇ СТАНЦІЇ ТА ВИМОГИ ДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАДІЙНОСТІ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
Згідно з завданням, необхідно розробити проект електропостачання насосної станції феросплавного заводу.
До складу насосної станції входять окремі елементи насосних установок: насоси, двигуни, передачі для приведення в дію насосів від двигунів, трубопроводи, регулювальна та контрольно-вимірювальна апаратура; приміщення станції, окремі пункти керування машинами та пристроями, що розташовуються в ньому: розподільчі та пускові пристрої, автоматизація керування, понижуюча підстанція; та допоміжне обладнання. Таким чином, насосна станція, окрім елементів насосних установок включає до свого складу й елементи керування агрегатами.
Енергетичне обладнання насосної станції включає до свого складу електродвигуни головних насосів; двигуни для допоміжних та противопожежних насосів, а також для керування різними засувками; двигуни та апарати, необхідні для отримання постійного струму, необхідного для автоматики приводу; аварійні генератори, необхідні для аварійного освітлення насосної станції при відсутності живлення; пускову та іншу апаратуру двигунів. Переважна кількість електрообладнання станції працює з постійним режимом роботи.
В насосних станція встановлюють вентиляцію, а на станціях, що працюють цілий рік, встановлюють опалювальну апаратуру.
За способом керування насосами і електродвигунами насосні станції поділяються на неавтоматичні, з місцевим децентралізованим керуванням; з напівавтоматичним керуванням та автоматичні, що можуть бути з повністю автоматизованими з дистанційним або телемеханічним керуванням. В неавтоматичних насосних станціях керування агрегатами здійснюється вручну обслуговуючим персоналом. Автоматичні станції з дистанційним та телемеханічним керуванням характеризуються тим, що частина операцій по керуванню та регулюванню насосних установок виконується з диспетчерського пункту проводами зв’язку. Напівавтоматичні насосні станції характеризуються тим, що пуск та нормальна зупинка агрегатів виконуються вручну зі щита чи пульта керування, що знаходиться в приміщенні насосної станції або ж з диспетчерського пульта розташованого в декількох кілометрах від насосної станції; нормальна робота, регулювання та захист від аварій відбуваються автоматично.
Насосна станція, електропостачання якої буде розроблене у проекті, складається з виробничого приміщення; для керування електроустаткуванням і контролю за його режимом роботи мається окреме прибудоване до станції електроприміщення; побутові приміщення на станції відсутні.
Джерелом живлення насосної станції, що проектується згідно з завдання є розподільчий пристрій заводу, напругою 10 кВ, розташований за 210 м від станції.
Струми КЗ на шинах розподільчого пристрою дорівнюють кА, кА.
Станція працює в три зміни, які характеризуються однаковим завантаженням. Середовище приміщення станції - вологе , що характеризується, згідно з [1], відносною вологістю, що не перевищує 75%, пари та конденсуюча волога виділяються лиш короткочасно в невеликих кількостях.
Насосні станції, що здійснюють водопостачання промислових підприємств, за надійністю електропостачання належать до 1 категорії , згідно з [1].
Споживачі 1 категорії надійності повинні отримувати електроенергію від двох незалежних взаєморезервуючих джерел енергії, перерва електропостачання таких споживачів при виходу з роботи одного із джерел можлива лише на час дії пристроїв АВР. У випадку неможливості за місцевими умовами забезпечити насосні установки електропостачанням за 1 категорією допускається застосовувати для цього одне джерело за умови підключення до різних ліній напругою 0,4 кВ і до різних трансформаторів двох трансформаторної підстанції або трансформаторам двох найближчих одно трансформаторних підстанцій (з пристроями АВР).