Зразок роботи
ВСТУП
Обґрунтування обраної теми. Українське кобзарське мистецтво має багату історію та глибокі історичні корені, які простягаються з давніх часів. Кобзарське мистецтво є не лише унікальною формою мистецтва, а й важливим аспектом національної культури, має величезний вплив на формування національної свідомості та ідентичності українського народу. У контексті сучасності, коли національна самосвідомість є одним із ключових аспектів збереження культурної спадщини та розвитку держави, вивчення впливу кобзарського мистецтва на національну свідомість молоді набуває особливої актуальності.
Кобзарство є неповторним явищем у культурі України, чий розвиток відбувався одночасно з формуванням ідеї національного відродження. Мистецька спадщина кобзарів зберігає в собі історичний досвід народу, налагоджений у різні періоди його боротьби за незалежність. Питання кобзарського мистецтва вивчали сучасні українські вчені такі, як А. Жданкіна, В. Єсипок, В. Клапчук, К. Крепак, Н. Левицька, М. Набок, Л. Павленко, В. Романчишин, Н. Сивачук, С. Чайка [7, 8, 11, 14, 16, 17, 27, 20, 23, 24, 25].
Важливою передумовою для формування національної самоідентифікації особистості є її почуття власної зв’язаності зі своєю Батьківщиною. Вирішальним фактором у процесі формування такої самоідентифікації є національна самосвідомість, яка проявляється у пам’яті про минуле, в почутті зв’язку з долею Батьківщини, у національній ідентифікації, тобто у ментальній, духовно-культурній спорідненості зі своїм народом. Саме тому темою нашої кваліфікаційної роботи було обрано тему «Вплив кобзарського мистецтва на національну свідомість молоді».
Об’єкт дослідження: кобзарське мистецтво як чинник, що впливає на формування та розвиток національної свідомості.
Предмет дослідження: формування національної свідомості молоді під впливом кобзарського мистецтва.
Мета кваліфікаційної роботи полягає у теоретичному дослідженні питання кобзарства в українській історії, його впливу на національну свідомість молоді, дослідженні практичних аспектів реалізації впливу кобзарського мистецтва на формування національної свідомості молоді, розробці методичних рекомендацій щодо подальшої роботи зі збереження та досвіду кобзарського мистецтва серед молоді.
Виходячи з мети кваліфікаційної роботи ми визначили наступні завдання:
1. Розкрити теоретичні аспекти впливу кобзарського мистецтва на національну свідомість молоді.
2. Визначити та дослідити основні жанри виконання козацьких творів, сформувати стратегії використання цих творів у роботі з молоддю для формування національної свідомості.
3. Розробити методичні рекомендації щодо подальшої роботи зі збереження та поширення кобзарського мистецтва серед молоді.
Методи дослідження: методи теоретичного дослідження (аналіз наукової літератури, систематизація, узагальнення, порівняння).
Практичне значення одержаних результатів полягає в розробці методичних рекомендацій щодо подальшої роботи зі збереження та досвіду кобзарського мистецтва серед молоді. Даний матеріал може використовуватися педагогами, музичними керівниками.
Структура кваліфікаційної роботи: бакалаврська кваліфікаційна робота складається зі вступу, двох розділів: РОЗДІЛ І ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ВПЛИВУ КОБЗАРСЬКОГО МИСТЕЦТВА НА НАЦІОНАЛЬНУ СВІДОМІСТЬ МОЛОДІ, РОЗДІЛ ІІ ПРАКТИЧНИЙ АСПЕКТ РЕАЛІЗАЦІЇ ВПЛИВУ КОБЗАРСЬКОГО МИСТЕЦТВА НА ФОРМУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ МОЛОДІ, висновків. Список використаних джерел включає 27 найменувань. 2 додатки займають 2 сторінки. Робота викладена на 38 сторінках друкованого тексту.