Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність дослідження. Економічне зростання у світі, яке супроводжувалось протягом останніх десятиліть випереджальним збільшенням обсягів міжнародної торгівлі, міжнародним кооперуванням виробництва, а також бурхливим розвитком туристичного бізнесу, сприяло зростанню обсягів транспортних перевезень і якісному прогресу транспортної галузі. У свою чергу, транспортні комунікації відіграють кардинальну роль у процесах глобалізації, у формуванні регіональних економічних просторів.
Відзначимо, що коли йдеться про міжнародні транспортні послуги, маються на увазі перевезення різними видами транспорту (морським, річковим, залізничним, автомобільним, авіаційним, трубопровідним), які здійснюються в процесі міжнародної торгівлі та/або резидентами однієї країни в економічно виражених інтересах резидентів іншої країни.
3 організаційного погляду юридичною підставою та інструментом забезпечення перевезень безпосередніми учасниками експортно-імпортних операцій є відповідні контракти та технічна документація. Але основні параметри мікрорівневих домовленостей, а також універсальні правила поведінки під час транспортування комерційних вантажів містяться в міжнародних угодах та документах.
За багаторічну практику міжнародної торгівлі та укладання договорів сформувалися численні звичаї, на основі яких були розроблені писані та неписані правила поведінки сторін контрактів – експортерів та імпортерів. Подібна систематизація є необхідною для спрощення та забезпечення гарантій перед-контрактного та після-контрактного, або імплементаційного (ітріе-тепі – виконувати, реалізовувати), процесу і взагалі для досягнення господарських інтересів суб'єктів комерційної угоди. Саме з такими цілями, а також для упорядкування і подолання труднощів, пов'язаних з відмінностями в торговельній практиці окремих країн, Міжнародною торговою палатою в Парижі видаються правила тлумачення найпоширеніших понять під назвою «Міжнародні комерційні терміни» (скорочено – «Інкотермс»; Incoterms - International Commersial Terms).
Питанням головних аспектів транспортних умов зовнішньоекономічних договорів присвячено багато праць науковців: Алексеев В.В., Алексеева T.I., Батченко Л.В., Вергун В.А., Воронкова О.Н., Гребельник О. П., Дідківський М.І., Ефремов B.B., Кизим H.A., Кириченко O.A., Козловський В.О., Мельник Т.М. та ін.
Мета курсового дослідження: проаналізувати головні аспекти транспортних умов зовнішньоекономічних договорів ПП «Євротранс-Логістик», виявити основні питання та проблеми, та розібрати шляхи їх вирішення.
Виходячи з мети дослідження перед нами постають наступні завдання:
1. Проаналізувати сутність зовнішньоторговельних контрактів;
2. Дослідити транспортні умови зовнішньо торгівельних контрактів;
3. Провести дослідження діяльності ПП «Євротранс-Логістик»;
4. Внести пропозиції щодо шляхів підвищення транспортних умов зовнішньоторгівельних контрактів на ПП «Євротранс-Логістик».
Об’єктом дослідження: виступає зовнішньоекономічна діяльность ПП «Євротранс-Логістик».
Предмет дослідження: виступають транспортні умови зовнішньоторгівельних контрактів та їх вплив на діяльність ПП «Євротранс-Логістик».
Методи дослідження. Метод порівняльного аналізу, формально логічного аналізу економічних категорій, методи структурного групування та статистичних порівнянь, факторного аналізу.
Практична значущість полягає у тому що отриманні результати курсового дослідження можна втілювати у життя на досліджуванному підприємстві.