Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми дослідження. В умовах посткризового розвитку української економіки перешкоджає відновленню поступальної макроекономічної динаміки процес диференціації міжрегіонального простору, що ставить перед державою задачу розробки якісно нового підходу до змісту регіональної соціально-економічної політики, що враховує сформовані внаслідок структурних перетворень територіальні, галузеві та відтворювальні пропорції.
Використання механізму централізації ресурсів та їх подальшого масштабного перерозподілу в цілях вирівнювання показників розвитку не дозволила подолати сформувалася в 90-ті р. XX ст. тенденцію поглиблення диференціації між територіальними утвореннями за основними економічним і соціальним індикаторам, яка стала результатом відмінностей в ресурсному потенціалі і в глибині адаптації регіонів до нових ринкових умов, пов'язаних зі зменшенням ролі держави в регулюванні соціально-економічних процесів, а також ослабленням коопераційних зв'язків у рамках загальнонаціонального поділу праці.
Дотримання галузевих і відтворювальних пропорцій є важливою передумовою сталого збалансованого економічного зростання. В свою чергу, це передбачає необхідність врахування особливостей галузевої структури територіальних утворень поряд з особливостями ресурсного потенціалу та інституційного контуру в процесі формування регіональної соціально-економічної політики, вироблення взаємоприйнятних і узгоджених з федеральним центром способів її реалізації.
Традиційно в якості точок зростання економічного простору виступали належать до більш високого господарському укладу суб'єкти господарювання або їх інтегровані освіти. У українській дійсності в якості подібних точок зростання виступають міські агломерації, що забезпечують в значній мірі зростання промислового виробництва.
Методологічні засади дослідження економіки, що включають проблеми стратегічного розвитку, напрямів політики в сучасних українських умовах, досліджуються в роботах Н.Г.Багаутдінової, А.Л.Бікмулліна, А.Г.Гранберга, А.А.Джарімова, В.С. Золотарьова, В.Г.Ігнатова, Н.П.Кетової, С.В.Кіселева,
A.В.Краснова, В.Н.Лексіна, П.А.Мінакіра, Н.Н.Некрасова, А.М.Озіної та ін.
В оцінці рівня соціально-економічної динаміки регіону та обгрунтуванні векторів його розвитку принципове значення мали висновки, отримані Л.И.Абалкина, А.Г.Гранбергом, В.В.Івантером, B.В.Кістановим, А.А.Клімовим, О.А.Полиневим, А.Н.Швецовим та ін. Питанням формування механізмів розвитку регіональних соціально-економічних систем, вибору ефективних методів і інструментів регіональної соціально-економічної політики присвячені праці А. Г.Аганбегяна, А.Л.Гапоненко, Ю.С.Дульщікова, В.Г.Старовойтова, Н.С.Яшіна та ін.
Дослідження промислових систем здійснюється в трьох основних напрямках. Представники локаційного напряму (А. Вебер, Г.Мюрдаль, І.Г.Тюнен і ін.) Представники комплексного напряму (А.Блекбері, Ж.Будвілль, У.Ізард, В.В.Леотьев, Ф.Перру і ін.). Займаються розробкою загальної теорії для вирішення локаційних і регіональних проблем суспільного господарства.
Значне число існуючих розробок в галузі управління промисловим комплексом регіону мають різну цільову спрямованість, що не дозволяє скласти цілісну картину ситуації, що склалася і визначити напрямки її вдосконалення. Невирішеними залишаються питання взаємозв'язку галузевого розрізу регіональної економіки і динаміки основних мезоекономічних показників, проблеми раціонального використання ресурсного потенціалу промислового комплексу як джерела стійкого збалансованого зростання. Все це визначило вибір мети і завдань дослідження.
Об'єктом дослідження є індустріальні парки в складі промислового комплексу української економіки.
Предметом дослідження є сукупність організаційно-управлінських відносин, що виникають в процесі розвитку та реалізації ресурсного потенціалу індустріальних парків в складі промислового комплексу як фактор розвитку галузевої структури української економіки.
Мета мого курсового дослідження полягає у обгрунтуванні основних методів оцінки ефективності індустріальних парків.
Реалізація мети дослідження зумовлює постановку і вирішення таких основних завдань:
1. Дослідити наукову літературу з данного питання.
2. Оцінити стан розвитку індустріальних парків на Україні.
3. Оцінити ефективність індустріального парку.