Зразок роботи
В С Т У П
Актуальність теми роботи полягає у тому, що сучасний етап державотворення знаменується наповненням різноманітних суспільних відносин новим змістом, зумовленим змінами, які відбуваються сьогодні в українському суспільстві.
Правова система України почала формуватися, як відомо, з прийняттям Верховною Радою УРСР 16 липня 1990 року Декларації «Про державний суверенітет України». З цього часу Верховною Радою було прийнято більше 10000 законів, із яких більше 1000 стосуються основ державотворення, вирішення проблем економічного та соціально-культурного розвитку України, боротьби зі злочинністю, оборони і національної безпеки країни, інших питань внутрішнього життя і зовнішньої політики. З прийняттям у 1996 році Конституції України закладено фундамент нової правової системи, створено законодавчу основу для розвитку української незалежної держави. Водночас у становленні нової правової системи України наявні й істотні недоліки, зокрема у сфері охорони громадського порядку. Наукою і практикою, на жаль, не вироблено ще прогнозів розвитку та змін оперативної обстановки, стану правопорядку, розвитку кримінального й адміністративного законодавства.
Поліція здійснюю свою діяльність з сфері забезпечення громадської безпеки, громадського порядку і боротьби зі злочинністю у двох основних сферах: кримінально-правовій і адміністративно-правовій. Це два важелі, використовуючи які, поліція впливає на стан правопорядку.
Близько 80% завдань і дій, які виконують поліцейські, належать до сфери адміністративної діяльності, адміністративного припинення протиправної поведінки. Вона відіграє в діяльності поліції особливу роль, бо завдяки цьому міліція має можливість безпосередньо втручатися в ситуацію, припиняти небезпечні дії суб’єкта, усувати причини та умови, що можуть призвести до тяжких наслідків, захищати належним чином право громадянина та держави. І чим активніше поліція буде використовувати права адміністративного примусу, тим вище ефективність охорони громадського порядку, тим менше умов, за яких може скоїтися злочин.
Адміністративна діяльність поліції – одна з основних спеціальних юридичних дисциплін, що вивчає закономірності державного управління у сфері боротьби зі злочинністю; охорони громадського порядку та забезпечення безпеки суспільства; конституційні основи та поняття громадського порядку; завдання, функції та організаційне утворення різних ланцюгів системи поліції; зміст, форми та методи адміністративно-правової охорони громадського порядку. [3,с.7]
Головна мета вивчення курсу адміністративної діяльності полягає у засвоєнні основних положень адміністративно-правової діяльності поліції, видів такої діяльності та їх специфічних ознак, а також набуття навичок застосування чинного законодавства у боротьбі зі злочинністю та іншими правопорушеннями.
Об'єктом роботи виступають суспільні відносини у сфері управління, які виникають у зв'язку із адміністративною діяльністю поліції щодо забезпечення правових гарантій законності.
Предметом роботи вивчення стали правові норми, які безпосередньо визначають адміністративну діяльність поліції.