Зразок роботи
Сприятливий режим справляння єдиного податку є одним з основних факторів розвитку підприємницької діяльності. З першого дня незалежності України, головною ціллю було формування ефективної ринкової економіки.
Невизначеність та (або) складність системи оподаткування призводить до зниження рівня підприємницької активності та втрат національної економіки, що чинить негативний вплив на загальний розвиток держави.
Наприкінці 90-х років ХХ століття впровадження єдиного податку стало кроком до послаблення податкового тиску на бізнес. Одним із пріоритетних напрямів державної політики в Україні є підтримка суб’єктів підприємництва, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності. Вдoсконалeння iснуючої систeми оподaткування є вaжливим як для плaтникiв подaткiв, так і для контролюючих органів, оскільки платники очікують ліберальної системи оподаткування свого бізнесу, а держава, в свою чергу, збільшення надходжень до бюджету.
Суб’єкт підприємництва, який сплачує єдиний податок, має перелік переваг, а саме: скорочується загальна кількість обов’язкових платежів, встановлених чинним законодавством України, зменшуються обсяги та види звітності, спрощується порядок ведення обліку доходів та витрат тощо.
Єдиний податок є важливим елементом податкової політики держави. Значний внесок у вивчення і розвиток даної теми внесли вчені економісти, такі як Боровик П.М. [1], Воронова Л.К.[8], Дема Д.І.[9], Касич А.О.[12], Плаксієнко В.Я.[18], Хомюк А.Є.[22], Соколовська А.М.[24], Тулуш Л.Д.[25], Шемшученко Ю.С.[26] та інші.
Мета даної курсової роботи - розглянути особливості, недоліки та шляхи покращення справляння єдиного податку з українських підприємств у сучасних умовах.
Відповідно до мети, в роботі визначено та вирішено такі завдання:
- розглянути теоретичні основи єдиного податку;
- проаналізувати сучасні особливості єдиного податку та його групи;
- зробити висновки.
Об’єкт дослідження цієї курсової роботи представлений специфічною сферою фінансових відносин, які виникають між державою, з одного боку та юридичними особами з другого в процесі перерозподілу частини вартості національного продукту з метою створення загальнодержавного централізованого фонду грошових ресурсів.
Предметом дослідження виступає єдиний податок, його правове регулювання, функціонування та нововведення у Податковому кодексі України.
Робота виконана шляхом поєднання методів класичного економіко-теоретичного напряму, соціальної економіки та неоінституціоналізму. Застосовані були стандартні методи формальної логіки:
- метод аналізу - у визначенні складників єдиного податку;
- метод синтезу - у визначенні функціональних особливостей справляння єдиного податку.
Метод моделювання обрано для виявлення класичної схеми справляння єдиного податку та для виявлення формоутворюючих факторів нововведень у даній сфері, системний аналіз - для визначення місця єдиного податку в податковій політиці держави.
Використано методи наукового пізнання: історичний - для здобуття відомостей про становлення видів і моделей єдиного податку; порівняльний - для порівняння макроекономічних та мікроекономічних підходів у підвищенні його ефективності.
Курсова робота складається із вступу, двох розділів, висновків, списку використаної літератури. Робота містить 2 таблиці. Список використаних джерел включає 29 найменувань, обсяг основного тексту - 34 сторінки.