Зразок роботи
Ідея податку на додану вартість народилася у німецького підприємця фон Сіменса в 20-х pp. XX ст. Тоді ж з'явилися і деякі пропозиції щодо організації його справляння, зокрема метод рахунків-фактур, автором якого є Адамс. Сучасна форма цього податку була розроблена й описана французьким економістом М. Лоре, який вважається «батьком ПДВ». Перші спроби ввести податок зроблені у Франції і в Японії (американською місією Карла Шоупа). Російський автор В. І.Сорокін зазначає, що першою європейською країною, яка ввела ПДВ була Данія. ПДВ був запроваджений в Україні в 1992 році.
Питання становлення та розвитку ПДВ в Україні висвітлені в працях Базалєва О.С.[1], Безкровного О.В.[2], Бондара М.І.[3], Братульки Е.С.[4], Власова О.Є.[5], Газізуміна І.О.[6], Довганя О.В.[7], Дугара Т.Є.[8], Іванова Ю.Б.[9], Калінеску Т.В.[10], Кіянчука І.С.[11], Кондратенка М.Б.[12], Кузьмінського Є.Б.[13], Лесько М.В.[14], Молдован О.Є [15] та інших. Однак недостатньо уваги приділено проблемі розвитку ПДВ в україні в умовах загострення конкурентної боротьби та військових дій на сході України.
Метою даної курсової роботи є розроблення науково-методичних і практичних рекомендацій щодо становлення та розвитку ПДВ в Україні.
Відповідно до мети будуть виконані такі завдання:
- дослідження теоретичних аспектів становлення та розвитку ПДВ;
- аналіз становлення та розвитку ПДВ в Україні;
- зробити висновки.
Предметом дослідження є сукупність теоретичних, методичних та практичних аспектів становлення та розвитку ПДВ в Україні.
Об'єктом дослідження є процес становлення та розвитку ПДВ в Україні.
Для вирішення намічених задач були застосовані такі методи:
- історичний метод для вивчення часових особливостей зародження, становлення та прогресу ПДВ;
- системно-науковий метод для вивчення системи ПДВ як єдиного механізму, що сформований із порівняно окремих та незалежних складників;
- структурно-функціональний метод для вияснення складу ПДВ;
- метод аналізу та синтезу для визначення окремих складових та їх зв’язків у системі ПДВ;
- метод абстрагування для визначення подібних рис європейського і українського досвіду;
- метод індукції для визначення подібних рис складників ПДВ на підгрунті рис, характерних іншим показникам по окремості.
В залежності від мети і завдань даної роботи її структура включає вступ, два розділи, що містять сім підрозділів, висновки, список використаних джерел (29 найменувань). Даною курсовою роботою також включено 1 таблицю, 1 рисунок. Загальний обсяг роботи становить 35 сторінки, з них 30 – основний текст.
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ПДВ
1.1. Сутність та значення податку на додану вартість
Сукупність загальнодержавних і місцевих податків та зборів, які справляються в установленому законодавством порядку, є складовою податкової системи. Податок на додану вартість є одним із загальнодержавних податків, який забезпечує стабільність грошових надходжень до державного бюджету. Це зумовлено тим, що він є частиною ціни товарів (робіт, послуг) і відшкодовується виробнику покупцем. Податок на додану вартість в Україні було запроваджено у 1992 році, і нині порядок розрахунків регулюється на підставі вимог Податкового кодексу України.
Здавалося б за 24 роки податкове законодавство щодо податку на додану вартість має бути на межі досконалості. Але, сучасна економічна ситуація в країні зумовлює реформування податкової системи та впливає на постійні зміни податкового законодавства, у тому числі на адміністрування, нарахування, сплату, облік розрахунків та формування податкової звітності за податком на додану вартість (ПДВ).