Зразок роботи
Вочевидь, наскільки величним і непересічним був талант Степана Сапеляка, настільки ж непростою була його доля.
Ім’я Степана Сапеляка занесено до реєстру митців-в’язнів, яких тоталітарна система на довгі роки силоміць запроторила за сірі тюремні мури від усього світу «єдино за слово своє».
З-під пера поета вийшло дванадцять книг. Остання – невольнича мемуаристика під назвою «Хроніки дисидентські від головосіку» (2003), працював над епістолярним надбанням, публіцистикою.
«Його творчість у найтяжчу годину уособлювала незламність духу і громадянську совість сучасної української літератури», − резюмував колись Олесь Гончар.
Різні аспекти художніх особливостей інтимної лірики Степана Сапеляка привертали увагу українських мовознавців у працях: Будного В.О., Громяка Р.С., Даниленка О.О., Жаданова Ю.А., Коваліва Ю.І., Лабінського М.Г., Мельничука Б.О., Перепеляка І.М., Рейбедюка Г.М., Ткачука М.О. та ін.
Не дивлячись на велику кількість праць з вивчення лірики Степана Сапеляка, саме інтимна лірика ще не була предметом окремих досліджень, що робить тему курсової роботи досить актуальною.
Метою дослідження є аналіз художніх особливостей інтимної лірики Степана Сапеляка.
Об’єктом дослідження є художні особливості інтимної лірики.
Предмет дослідження – інтимна лірика Степана Сапеляка.
Для досягнення визначеної мети поставлено такі завдання:
1. Розглянути життя та творчість Степана Сапеляка, як автора збірок;
2. Описати своєрідність лірики Степана Сапеляка;
3. Розглянути особливості інтимної лірики Степана Сапеляка.
Методологічною основою дослідження є загально філософські принципи системно-діяльнісного, порівняльно-історичного, процесного, структурного, діалектичного підходів до вивчення методів і прийомів здійснення індивідуального підходу до аналізу художніх особливостей інтимної лірики, як багатоаспектного явища. Для обґрунтування положень, висунутих в курсовому дослідженні, були використані також загальнонаукові методи системного аналізу та синтезу.
Структура курсової роботи. Структурно робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків та списку використаних джерел. Загальний обсяг курсової роботи налічує 31 сторінку, основний – 27 сторінок, список використаних джерел вміщує в себе 19 позицій.
РОЗДІЛ 1. СТЕПАН САПЕЛЯК ЯК АВТОР ЗБІРОК
1.1.Біографія Степана Сапеляка
Степан Сапеляк народився в селі Росохачі неподалік Чорткова, на півдні Тернопільщини [14]. Батько родом з Перемишля (нині Польща) - український лемко, вірний греко-католик, муляр і рільник. Мати - Ганна родом з Тернопільщини, разом із своєю матір'ю Анастасією співали в хорі церкви святого Миколая (рис.1.1.).
Навчався у середній освітній та м