Зразок роботи
Фінансовий ринок України перебуває сьогодні у стані, який забезпечує його перехід зі сфери обслуговування обігу капіталів у самостійний сектор економіки, адже одним з основних індикаторів стану економіки будь-якої країни є фондовий ринок, що дуже гостро реагує на будь-які зміни в державі. Ефективність функціонування фінансового ринку залежить перш за все від міцної інфраструктури, що створює належні умови для випуску та подальшого обігу цінних паперів.
Фінансовий ринок - це вагома складова, як фінансової системи, так і національної економіки України в цілому. Це один з найбільш ефективних механізмів регулювання фінансових ресурсів. Фінансовий ринок одночасно виступає сегментом грошового ринку і ринку капіталів. Крім того, він сприяє акумулюванню капіталу для інвестицій у всі сфери суспільного життя, структурній перебудові економіки, а також підвищенню добробуту кожної людини шляхом володіння і вільного розпорядження цінними паперами.
Важливий внесок у дослідження ролі фінансового ринку зробили як зарубіжні, так і вітчизняні вчені. Зокрема такі як Ж. Гарбар, А. Мазаракі, І. Чугунова, В. Лук’янова, Л. Селіверстова, Т. Майорова, З. Васильченко, Н. Кравчук, М. Савлук, І. Лютий, С. Науменкова, С. Шумська, Т. Ковальчук, І. Чугунов та інні.
Поряд із дослідженнями вчених досить актуальним є дослідження сучасних тенденцій та перспектив розвитку фінансового ринку та об’єктів його інфраструктури.
Метою роботи є аналіз сучасного стану фінансово ринку України та динаміки його функціонування протягом останніх років; дослідження проблем і перешкод, що спостерігаються на шляху його розвитку, а також інструментів, використання яких дозволить здійснювати пошук шляхів їх подолання.
Для реалізації мети роботи поставлено наступні завдання:
- дослідити сутність, структуру та основні функції фінансового ринку України;
- проаналізувати фінансовий ринок в економічній системі України;
- розглянути перспективи розвитку фінансового ринку України.
Об’єкт дослідження – фінансовий ринок України.
Предмет дослідження – теоретичні і практичні аспекти функціонування фінансового ринку України.
Методична та методологічна база дослідження охоплює економіко-статистичні методи, аналіз і синтез, дедукцію та індукцію, системний підхід, адаптивні методи прогнозування.
РОЗДІЛ 1. СУТНІСТЬ, СТРУКТУРА ТА ОСНОВНІ ФУНКЦІЇ ФІНАНСОВОГО РИНКУ
Фінансовий ринок є, певною мірою, поняттям збірним, узагальненим. На практиці воно характеризує широку систему окремих видів фінансових ринків із різноманітними видами і сегментами. Кожен з цих видів і сегментів має певні зобов’язання, обслуговує різних клієнтів, діє у різних регіонах та сферах господарського життя.
Сегментація фінансового ринку процес цілеспрямованого поділу його видів на індивідуальні сектори залежно від характеру фінансових інструментів, які обертаються на ринку.
Фінансовий ринок оперує різнома