Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. Однією з найголовніших характеристик державного ладу будь-якої країни є форма держави, в якій виявляються особливості організації влади, відбивається співвідношення окремих ланок державного механізму.
Форма держави - це сукупність найбільш загальних ознак держави, які
зумовлені інституціональними і територіальними способами організації влади.
У різних країнах державні форми мають свої особливості, характерні ознаки, що у міру суспільного розвитку наповнюються новим змістом, збагачуючись у взаємозв’язку і взаємодії. Разом з тим, форма існуючих держав, особливо сучасних, має загальні ознаки, що дозволяє дати визначення кожному елементу форми держави.
У сучасних умовах розвитку Української держави питання щодо форми держави набуває особливого значення. Адже правильне розуміння положень теорії держави і права та їх застосування відповідно до конкретних історичних умов і національних традицій сприятиме створенню життєздатної форми молодої суверенної держави. А тому опрацювання вказаних проблем має актуальне значення і новизну як з точки зору подальшого розвитку відповідної наукової теорії, так і практичної точки зору.
Актуальність зазначеної теми привертає увагу вітчизняних науковців таких як: А.М. Бандурки, С.Д. Гусарєва, М.С. Кельмана, В.С. Ковальського, А.М. Колодія, В.В. Копєйчикова, С.Л. Лисенкова, Л.П. Юзькова, які дослідили сутність, зміст та форми держави.
Мета і задачі дослідження. Головною метою є дослідження форм держави. Для досягнення цієї мети були поставлені такі задачі:
-розглянути поняття та структуру форми держави;
-визначити форму державного правління;
-описати форму державного устрою;
-розкрити державно-правовий режим;
-обґрунтувати особливості форми української держави.
Об’єктом дослідження виступають форми держави.
Предметом дослідження є відносини з приводу становлення форми державного правління.
Методи дослідження. Для розв’язання поставлених задач використані методи наукового, а саме: літературний, порівняльний, метод синтезу та аналізу, також метод узагальнення.
Структура роботи зумовлена метою і задачами дослідження, складається зі вступу, двох розділів, що мають вісім підрозділів, висновків, списку використаних джерел (18 найменувань). Загальний обсяг роботи – 28 сторінок, з яких 26 – основний текст.
РОЗДІЛ 1
ПОНЯТТЯ ТА СТРУКТУРА ФОРМИ ДЕРЖАВИ
Розглядаючи державу, як складний суспільний феномен, необхідно знати поняття, яке давало б уявлення про основні характеристики тієї чи іншої держави, про основні шляхи здійснення в ній державної влади. Таким поняттям є категорія «форми держави».
На форму держави серйозно впливає, насамп