Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність. Проблема безпеки в Європі, яка була однією з головних завдань Варшавського договору, є ключовою для історії континенту. Це було особливо гостро в ХХ столітті. Саме європейський континент став у центрі уваги двох найбільш кривавих світових воєн в історії людства. Протягом багатьох століть старий світ був провідним центром світової політики, що безпосередньо вплинуло на розвиток світової цивілізації. Тому питання військово-політичної стабільності в Європі було надано і надано пріоритетну увагу.
Діяльність Управління внутрішніх справ, спрямована на досягнення мети, проголошеної в тексті Договору про дружбу, співробітництво та взаємну допомогу, підписаного 14 травня 1955 року - забезпечення безпеки учасників та підтримання миру в Європі, було зумовлено Ряд об'єктивних і суб'єктивних факторів визначається реаліями конкретної історичної ситуації, що склалася в 50 - 80-і роки. XX ст. Мир і безпека в Європі в цей період значною мірою забезпечувались завдяки організації Варшавського договору.
Зі закінченням холодної війни геополітична ситуація в Європі та світі зазнала значних змін. Характеризується тим, що після розпаду Радянського Союзу і розпуску ОВД Сполучені Штати, залишаючись єдиною наддержавою, прагнуть до світового панування. "Миротворча" діяльність Сполучених Штатів і НАТО в Югославії, держав Східної Європи і колишніх радянських республік, спрямованих на створення в них "демократій" відповідно до американської моделі, наочно демонструє підходи США до вирішення питань забезпечення європейської безпеки. безпеки і встановлення миру в регіоні.
Важливість самої проблеми європейської безпеки в забезпеченні того, щоб у другій половині 50-х - 80-х років. XX ст. Організація Варшавського договору була покликана відігравати величезну роль. Доля не тільки цього регіону, а й усього людства залежала і залежить від вирішення проблеми забезпечення миру і безпеки в Європі. Концептуальні погляди на забезпечення миру та стабільності на європейському континенті, що склалися протягом століть, безпосередньо вплинули на шляхи практичного вирішення цієї проблеми.
У той же час, відносно тривалий історичний період існування АТС - менше півстоліття, через низку об'єктивних і суб'єктивних факторів і, перш за все, появи зброї масового знищення, незмірно, в порівнянні з іншими періодами, збільшився роль і значення цього військово-політичного союзу в збереженні миру і безпеки в Європі. Це значною мірою зумовило важливість теми, її наукове розуміння в умовах рефлексії в численних джерелах і літературі; наявність у нашій країні та за кордоном значної та постійно зростаючої кількості робіт, що відображають різні аспекти цієї проблеми.
Актуальність цього положення підтверджується наявністю різноманітних підходів, що склалися в російській та західній історіографії при розгляді діяльності АТС з метою забезпечення миру і безпеки на європейському континенті, особливо в останнім часом особливу роль НАТО в післявоєнній миротворчій діяльності, АТС у цьому відношенні все частіше підкреслювалося, як правило, воно не згадується або оцінюється вкрай негативно. непослідовність ряду подій, насамперед угорських (1956) і чехословацьких (1968), які були складними суспільно-політичними явищами.
Аналіз останніх досліджень і публікацій. В процесі дослідження були використані праці: Л.И. Брежнев [4], Н.В. Васильева [7], И.Г. Гердер [10], А.С. Гладышева [11], М.С. Горбачев [12], А.И. Грибков [14], А.П. Дмитриев [17], Н.М. Егорова [18], А.А. Епишев [19], В.В.Копійка [23], И.А. Лазарев [24], В.И. Самарин [32].
Мета курсової роботи є характеристика діяльності та створення Варшавського договору у 1955 – 1991роки.