ТОКСИЧНА ДІЯ ДЕЯКИХ МІКОТОКСИНІВ І НОВИХ ПЕСТИЦИДІВ ТА ЗАСОБИ ЗНИЖЕННЯ ЇХ НЕГАТИВНОГО ВПЛИВУ НА ОРГАНІЗМ ТВАРИН (ID:472671)
Зміст
Вступ 3
1 Фітотерапія як один з напрямів зменшення негативного впливу мікотоксинів на організм 5
1.1 Мікотоксикози як глобальна проблема і основні шляхи зниження негативного впливу мікотоксинів 5
1.2 Фітотерапія як спосіб регулюючої терапії 6
1.3 Токсикологічний контроль нових препаратів 8
2 Матеріали і методи дослідження 11
2.1 Мета та задачі досліджень 11
Характеристика препарату «АТОКСВЕТ» 11
2.2 Методика досліджень 12
3 Результати досліджень 17
3.1 Результати дослідження гострої токсичності 17
3.2 Результати дослідження тривалого впливу фітокомплексу «АТОКСВЕТ» на білих щурів 18
3.3 Результати досліджень на вміст мікотоксинів 22
3.4 Результати застосування препарату «АТОКС ВЕТ» 25
Висновки і рекомендації 30
ПЕРЕЛІК ДЖЕРЕЛ ПОСИЛАННЯ 31
Зразок роботи
Вступ
У нинішніх умовах інтенсифікації птахівництва як галузі, що найбільш динамічно розвивається, надзвичайно актуальним є пошук високоефективних шляхів і засобів підвищення продуктивності птиці та збереження поголів’я через використання різноманітних біологічно активних речовин та кормових добавок. Водночас особливу увагу при застосуванні й упровадженні у виробництво нових засобів надають тим речовинам та їх комплексам, які дають змогу отримати продукцію, що не містить хімічних забруднювачів, передовсім – лікарських препаратів. Одним із напрямів екологізації виробництва продукції птахівництва є застосування препаратів та кормових добавок, що мають природне походження й здатні виявляти високу ефективність без негативного впливу на якість отриманої продукції [3, 5].
Лікарські рослини мають ряд переваг перед синтетичними, тому що організм тварин біологічно більш близький до світу рослин, ніж до хімічних препаратів. Тому використання рослин для лікування хворих тварин у більшості випадків буває більш ефективним, аніж застосування синтетичних хімічних речовин. Рослини як лікарські засоби діють на організм більш ніжно, не викликаючи зазвичай появи ускладнень. Велике значення в лікуванні має різнобічна дія лікарських рослин. Вона обумовлена значною кількістю біологічно активних і супутніх речовин, вміст яких у рослинах віддозований самою природою. Це призводить до зростання обсягів використання лікарських рослин у медичній та ветеринарній практиці [2, 13].
Концентратний тип годівлі птиці поряд із повсюдним поширенням токсигенних грибів, які здатні уражати зерно у процесі його вирощування і зберігання, в тому числі і після переробки у комбікорми, обумовлює небезпеку ураження кормів метаболітами мікроскопічних грибів – мікотоксинами.
Мікотоксини – вторинні метаболіти мікроскопічних грибів, які мають виражені токсичні властивості. За останні кілька десятків років вони визнанні одними з найбільш шкідливих агентів для здоров’я людини і тварин.
Найбільш поширеними подуцентами мікотоксинів є гриби родів Fusarium, Aspergillus та Penicillium. Охратоксини, зокрема охратоксин А, належить до сильнодіючих отруйних речовин з переважним впливом на нирки, тому мікотоксикоз отримав назву «мікотоксична нефропатія» [4. 20].
Слід зазначити, що всі лікарі-практики і науковці одностайно вказують на відсутність специфічного лікування тварин при мікотоксикозах. Це головним чином пояснюється їхнім різностороннім негативним впливом системи та функції організму.
Метою роботи є визначення ефективності застосу
Інші роботи з даної категорії: