28. Potential ability of soils to aggregate formation. 18. Give reasons for dividing elementary soil particles into physical sand find physical clay 38. How to evaluate SOM amount by the scale proposed by L.A.Grishina and D.S.Orlov? 48. Speak on soil humu (ID:597491)
Зміст
28. Potential ability of soils to aggregate formation.
18. Give reasons for dividing elementary soil particles into physical sand find physical clay
38. How to evaluate SOM amount by the scale proposed by L.A.Grishina and D.S.Orlov?
48. Speak on soil humus as a colloidal matter
Відповіді на укр. мові.
Зразок роботи
28. Potential ability of soils to aggregate formation.
18. Give reasons for dividing elementary soil particles into physical sand find physical clay
38. How to evaluate SOM amount by the scale proposed by L.A.Grishina and D.S.Orlov?
48. Speak on soil humus as a colloidal matter
Відповіді
28.
Структура ґрунту розуміється як група особин або сукупностей, що відрізняються за розміром, формою, міцністю та зв'язком. Структурне поділ - блок складається з елементарних частинок (механічних елементів) або дрібних агрегатів, з'єднаних між собою коагуляцією колоїдів, склеюванням та адгезією.
Агрегат, що складається з первинних механічних елементів, належить до першого класу. За рахунок залишкових валентних сил, а також шляхом склеювання можуть утворюватися агрегати другого, третього та інших порядків. Зі збільшенням розміру одиниці зв'язок між окремими компонентами слабшає, а отже, міцність з'єднання зменшуються.
Здатність ґрунту розпадатися на структурні одиниці або агрегати називається його структурою. Існує дві концепції будови ґрунту:
• Морфологічна (гайкова, стовпчаста, призматична, пластинчаста та ін.)
• Агрономічна (структура, яка забезпечує родючість ґрунту, має сільськогосподарське значення)
Кожен ґрунт генетично відрізняється, а окремі горизонти мають свою особливу структуру. Його склад тісно пов'язаний з умовами формування цього типу ґрунтів. Оптимальні умови для водних і повітряних систем формуються в ґрунтах з дрібнозернистою структурою. Структуру ґрунту поділяють за розміром одиниць таким чином:
• грудкуваті (> 10 мм);
• агломерована, або велика структура (10 - 0,25 мм);
• мікроструктура ( 10
6–10
4–6
2–4
< 2 Дуже високий
Високий
Середній
Низький
Дуже низький
2. Запаси гумусу в шарі ґрунту від 0 до 100 см, т/га > 600
400–600
200–400
100–200
< 100 Дуже високі
Високі
Середні
Низькі
Дуже низькі
3. Тип гумусу, СГК :СФК Гуматний
Фульватно-гуматний
Гуматно-фульватний
Фульватний > 2
1–2
0,5–1
< 0.5
Ґрунти з високим вмістом гумусу не потребують органічних добрив.
Гумус, як форма органічної речовини ґрунту, є сполукою специфічних для ґрунту макромолекулярних сполук. В основному це азотисті ароматичні сполуки кислої природи. Він складається з трьох груп органічних речовин: гумінових кислот, фульвокислот і вітамінів. Вони відрізняються за хімічним складом, кольором та співвідношенням розчинників.
Залежно від набору ґрунтоутворюючих чинників змінюється інтенсивність синтезу гумінових речовин та їх відносний склад. Це означає, що кількісний вміст та якісний склад гумусу в ґрунті регіону відрізняються. Це спричиняє різні впливи гумінових речовин на склад ґрунту та його родючість.
Інші роботи з даної категорії: