Видовий склад ракоподібних м.Полтави (ID:1125518)
Зміст
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ 5
1.1 Загальна характеристика підтипу Ракоподібні 5
1.2 Екологія та образ життя Ракоподібних 10
1.3 Видовий склад та розповсюдженість Ракоподібних в Україні 12
РОЗДІЛ 2. МАТЕРІАЛИ І МЕТОДИ ДОСЛІДЖЕННЯ 14
2.1 Географічна характеристика місця дослідження 15
2.2 Матеріали і методи дослідження 17
РОЗДІЛ 3. АНАЛІЗ РЕЗУЛЬТАТІВ ДОСЛІДЖЕННЯ 18
3.1 Видовий склад Ракоподібних в м. Полтава 18
ВИСНОВКИ 22
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ 24
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. Значення ракоподібних у біосфері та в житті людини дуже велике. Такі ракоподібні, як веслоногі раки і криль, мають найбільшу біомасу серед усіх тварин на планеті. Важлива роль ракоподібних, також, полягає у біологічному очищенні вод, вони представляють одну з найчисленніших груп біофільтраторів та детрітофагів.
Незважаючи на свою високу біологічну значимість, а в екології водних угруповань ракоподібні є найважливішою ланкою більшості харчових ланцюгів, багато особливостей біології та екології ракоподібних залишаються мало дослідженими. Насамперед, дослідники відчувають серйозні труднощі щодо їх таксономічної приналежності, особливо видової, що нерідко призводить до неправильної інтерпретації отриманих результатів, і навіть негативно впливає на розвиток інших напрямів їх вивчення – екології, генетики, зоогеографії, як і загальний рівень досліджень біологічного режиму водних екосистем.
Отже, ракоподібні грають важливу роль серед тварин, що мешкають у товщі води. За кількістю їх видів і чисельності популяцій можна оцінювати ступінь цілісності природніх та штучних водойм. Вивчення видового складу допомагає у прогнозування подальшого розвитку річок, озер та ставків, дозволяє визначати міри, необхідні для покращення їх екологічного стану. від видового складу ракоподібних залежить інтенсивність самоочищення водних екосистем.
Відсутність цілісних знань про видовий склад ракоподібних в Україні, зокрема в Полтаві, обумовили вибір теми дослідження та її актуальність.
Метою даної роботи є дослідження видового різноманіття ракоподібних водойм в м. Полтава. Згідно з метою був поставлений ряд завдань:
1. Надати загальну характеристику підтипу Ракоподібні;
2. Визначити особливості екології та образу життя Ракоподібних;
3. Надати географічну характеристику місця дослідження;
4. Дослідити видовий склад Ракоподібних в м. Полтава та проаналізувати отримані дані.
Об’єкт дослідження: Ракоподібні:
Предмет дослідження: Видовий склад Ракоподібних.
Матеріали і методи дослідження: аналіз літературних джерел, класифікація та узагальнення інформації, для взяття проб води був використаний сочок з комірками розміром до 1 мм, розчин формальдегіду та кювета. Виявлення та ідентифікація ракоподібних проводились за допомогою мікроскопа, бінокуляра та ряду визначників. Аналіз результатів здійснювався за допомогою програми Excel.
Інші роботи з даної категорії: