Паталогія переферичної нервової системи (ID:1125774)
Зміст
ЗМІСТ
Вступ ………………………………………………………………………..3
Розділ І. Периферична нервова система
1.1. Визначення поняття …………………………………………...5
1.2. Загальні відомості про захворювання периферичної
нервової системи …………………………………………………...22
Розділ ІІ. Діагностика та лікування хворих із захворюваннями
периферичної нервової системи
2.1. Дослідження черепно-мозкових нервів ………………………35
2.2. Дослідження чутливості і рухової активності ……………….37
2.3. Загальні принципи медикаментозного лікування
при захворюваннях периферичної нервової системи …………….39
2.4. Програми фізичної реабілітації при захворюваннях
периферичної нервової системи …………………………………...41
Висновки …………………………………………………………………….45
Список використаних джерел ……………………………………………...46
Зразок роботи
ВСТУП
Периферична нервова система являє собою відростки (аксони і дендрити) соматичних і вегетативних клітин розташовані поза спинного та головного мозку. Як відомо периферичний нерв має в собі рухові, чутливі та вегетативні волокна. Периферичні нерви забезпечують зв'язок ЦНС зі всіма іншими органами і тканинами організму. Кожен аксон і дендрит як в ПНС, так і ЦНС оточений мієлінової оболонкою - своєрідним ізолятором. Слід пам'ятати, що кожен аксон і дендрит, що становить периферичні нерви, є відростком нервової клітини. При цьому в цитоплазмі відростків кількість елементів, необхідних для біосинтезу більшості необхідних для функціонування нерва речовин, значно менше, ніж у цитоплазмі клітини. Основна частина цих речовин синтезується в тілі нейрона, а потім прямує по відростку.
Актуальність дослідження. В даний час відомо близько 100 причин (токсини, метаболічні, імунні, спадкові захворювання, лікарські засоби тощо) призводять до ураження периферичних нервів. За минуле століття відбулися істотні зміни умов життя (значно зменшилася поширеність інфекцій - поліомієліт, дифтерія, сифіліс, інтенсивне впровадження хімії в життя людини - лікарські засоби, промислові отрути, екологія) людини. Все це зумовило істотне зниження ролі інфекції при ураженні НС і, зокрема, ПНС. Отримали, і виправдано, поширення терміни: радикулопатія (радикуліт), невропатія (неврит), плексопатии (плексит), що підкреслюють багатофакторність етіологічних причин. Невропатії привертають увагу неврологів, перш за все у зв'язку з їх поширеністю і труднощами визначення нозологічної приналежності. Тільки в 75% випадків (виключаючи вертебральних поразки) вдається встановити природу поразки ПНС при вивченні хворих у спеціалізованих і добре оснащених центрах (у той же час у 50% випадків причина може бути встановлена при ретельному зборі анамнезу та проведенні примітивних аналізів).
На відміну від ПНС периферичні нерви не мають потужної кісткового захисту і гематоенцефалічний бар'єр. Уразливість їх визначається великою протяжністю і високою чутливістю до різних екзогенних і ендогенних факторів.
Об’єкт моєї курсової роботи: периферична нервова система
Предметом роботи: патології периферичної нервової системи.
Мета мого дослідження: Дослідити захворювання периферичної нервової системи, та визначити способи їх лікування.
Виходячи з поставленої мети переді мною постають наступні завдання:
1) Проаналізувати науково – медичну літературу.
2) Проаналізувати основні патології периферичної нервової системи.
3) Визначити сучасні способи лікування патології периферичної нервової системи.
Інші роботи з даної категорії: