Зразок роботи
При проведенні інвентаризації запасів вони повинні бути розсортовані та укладені за найменуваннями, сортами, розмірами на складах і в коморах, повинні бути вивішені ярлики з детальними відомостями, що характеризують такі цінності, із зазначенням їх якості, кількості, ваги або міри.
При перевірці запасів інвентаризаційна комісія повинна дотримуватись наступних вимог: 1) переважування, обмірювання, підрахунок запасів проводяться в порядку їх розміщення у цьому приміщенні, не допускаючи безладного переходу комісії від одного виду запасів до іншого; 2) інвентаризаційні описи складаються окремо на запаси, що перебувають у дорозі, неоплачені у строк покупцями відвантажені запаси, ті, що знаходяться на складі інших підприємств (на відповідальному зберіганні, на комісії, в переробці) 3) у випадках надходження або витрачання запасів під час проведення інвентаризації матеріально відповідальною особою в присутності членів інвентаризаційної комісії за підписом її голови на видаткових і прибуткових документах робиться позначка «після інвентаризації», з посиланням на дату опису, де записано такі запаси.
Виробничі запаси, які належать іншим підприємствам і знаходяться на відповідальному зберіганні, інвентаризують одночасно з власними цінностями. На них складають окремий інвентаризаційний опис, в якому роблять посилання на відповідні документи, зо підтверджують прийняття таких запасів на відповідальне зберігання.
Наявність запасів, що знаходяться в дорозі, підтверджується розрахунковими документами постачальника, а товарів відвантажених – копіями пред’явлених покупцями документів на відвантаження запасів. При проведенні інвентаризації виробничих запасів одночасно перевіряють наявність тари за її видами.
МЩП інвентаризують за місцями їх знаходження та особами, на відповідальному зберіганні яких вони знаходяться. У процесі інвентаризації слід встановити правильність віднесення господарських засобів до групи малоцінних і швидкозношувальних предметів. Тут слід пам’ятати, що ціна придбання визначається за оптовою ціною з урахуванням сум заохочувальних надбавок і знижок (фактурна ціна) або роздрібною ціною, а за предметами власного виробництва, виходячи з їх фактичної собівартості.
Інвентаризаційна комісія повинна з’ясувати:
- чи закріплені малоцінні та швидкозношувальні предмети, що знаходяться на складі та в експлуатації, за особами, відповідальними за їх зберігання та використання
- чи здійснюється маркування до передачі в експлуатацію спецодягу, спецвзуття, застережних пристроїв, виробничого та господарського інвентарю тощо;
- як організовано облік малоцінних і швидкозношувальних предметів у місцях їх експлуатації. Матеріально відповідальні особи (коменданти, бригадири, комірники та ін) ведуть облік отриманого зі складу виробничого та господарського інвентарю в картках (книгах) за окремими особами, яким цей інвентар виданий в користування.