Зразок роботи
Мета дипломної роботи – дослідження сутності фінансової звітності суб’єкта малого підприємництва та провести аналіз фінансового стану підприємства.
Для досягнення даної мети вимагається вирішити наступні задачі:
1) розглянути поняття, призначення і структуру балансу суб’єкта малого підприємництва;
2) дослідити зміст вимог, що пред'являються до бухгалтерського балансу;
3) проаналізувати фінансовий стан підприємства за даними бухгалтерського балансу і звіту про фінансові результати;
4) здійснити аналіз фінансових результатів та показників рентабельності підприємства;
5) за результатами проведених досліджень запропонувати шляхи вдосконалення фінансової звітності та аналізу фінансового стану ТОВ «Побутовик».
Об'єкт дослідження – фінансово-господарська діяльність суб’єкта малого підприємництва ТОВ «Побутовик».
Предмет дослідження - фінансова звітність суб’єкта малого підприємництва ТОВ «Побутовик».
Методи дослідження. Під час написання дипломної роботи нами були використані такі методи наукового дослідження: порівняння – для визначення відмінностей та спільних рис явищ, які досліджуються; групування – для визначення концептуальних ознак об’єкта дослідженя; синтезу та аналізу – задля деталізації об’єкта дослідження; монографічний метод – задля більш детального вивчення об’єкта дослідження; розрахунковий – задля розрахунку майбутніх економічних ефектів.
Наукова новизна одержаних результатів полягає в удосконаленні теоретичних, методичних та організацйних засад формування фінансової звітності суб’єкта малого підприємництва та її аналізу.
Основними науковими результатами роботи є :
1.4. SWOT-аналіз ТОВ «Побутовик»
SWOT-аналіз є простим, але разом з тим, досить ефективним інструментом. Він проводиться з метою визначити, інтегрувати для компанії її:
• STRENGTH (сили - сильні сторони);
• WEAKNESS (слабкі сторони);
• OPPORTUNITIES (можливості);
• THREATHS (небезпеки - загрози).
Товариство з обмеженою відповідальністю «Побутовик» створено 20.12.1993 року. Засновниками Товариства є громадяни України, що внесли свої вклади до Статутного фонду Товариства та володіють Часткою у Статутному капіталі Товариства. Товариство досягає своєї мети шляхом здійснення різноманітних видів господарської діяльності:
• будівництво будівель;
• монтаж та встановлення збірних конструкцій;
• виробництво деревяних будівельних конструкцій та столярних виробів;
• посередництво в торгівлі деревиною та будівельними матеріалами;
• організаця перевезень вантажів;
• лісопильне та стругальне виробництво;
• просочування деревини;
• посередницька діяльність між підприємствами;
• та інші види діяльності.
Для того, щоб характеристика підприємства була більш повною доцільно навести основні техніко-економічні показники діяльності ТОВ «Побутовик» (Таблиця 1.5).
Висновки до розділу 2
Отже, у розділі 2 дипломної роботи розглянуто методику формування показників фінансової звітності субєкта малого підприємництва, а саме представлено організацію облікового процесу ТОВ «Побутовик», систему вимог і елементів побудови бухгалтерського обліку з ціллю отримання достовірної і своєчасної інформації про господарську діяльність підприємства і здійснення контролю про раціональне використовування виробничих ресурсів і продукції.
Запропоновано удосконалення організації облікової політики суб’єкта малого підприємництва шляхом розробки проекта Наказу про облікову політику та графіку документообігу.
Наведена методика складання Балансу (Форми №1-м) та Звіту про фінансові результати (Форми №2-м). Показано групування статті балансу за економічно однорідними групами, а також розглянуто кожну статтю балансу та звіту про фінансові результати субєкта малого підприємництва, Описано функції кожного та наведено методику їх розрахунку. Показана оцінка, по якій зобов'язання відображаються в балансі. Наведено способи погашення зобов'язання.
Сформовано задачі автоматизації робочого місця бухгалтера зведеного обліку і складання звітності, а саме: узагальнення інформації на аналітичних і синтетичних рахівницях з подальшим угрупуванням отриманих даних поодинці або ряду рахунків, для формування даних для складання звітності, для аналізу, аудиту і ухвалення управлінських рішень. Наведено 3 категорії користувачів автоматизація робочого місця бухгалтера.
Вивчено зарубіжну практику складання фінансової звітності, тому що розкриття інформації про фінансові результати в фінансовій звітності підприємства є важливим показником майбутнього рівня фінансового забезпечення суб’єкта господарювання, який здійснює свою діяльність на основі самофінансування. Представлено обов’язкові форми фінансової звітності зарубіжних країн та проведено аналіз, на основі якого сформовано відмінності балансу України від балансу зарубіжних країн.
РОЗДІЛ 3. АНАЛІЗ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ ТОВ«ПОБУТОВИК»
3.1. Аналіз фінансового стану за даними фінансової звітності ТОВ «ПОБУТОВИК»
Засоби підприємства можуть використовуватися як в його внутрішньому обороті, так і за його межами (дебіторська заборгованість, придбання цінних паперів, акцій, облігацій інших підприємств). Розміщення засобів підприємства має велике значення у фінансовій діяльності і підвищенні її ефективності. Від того, які асигнування вкладені в основні і оборотні засоби, скільки їх знаходиться у сфері виробництва і у сфері обороту, в грошовій і матеріальній формі, в значній мірі залежать результати виробничо-фінансової діяльності і відповідно фінансовий стан підприємства. Якщо створені виробничі потужності підприємства використовуються недостатньо повно через відсутність сировини, матеріалів то це негативно позначиться на фінансових результатах підприємства і його фінансовому положенні.
Те ж відбудеться, якщо створені зайві виробничі запаси, які не можуть бути швидко перероблені на наявних виробничих потужностях. У результаті заморожується капітал, сповільнюється його оборотність і як наслідок погіршується фінансовий стан. І при добрих фінансових результатах, високому рівні рентабельності підприємство може зазнавати фінансові труднощі, якщо воно нераціональне використовувало свої фінансові ресурси, вклавши їх в наднормативні виробничі запаси або припустивши велику дебіторську заборгованість.
Аналіз фінансового стану підприємства почнемо з вивчення складу і структури майна за даними балансу. У його складі виділимо оборотні (мобільні) та необоротні (іммобілізовані) кошти. Аналіз динаміки складу і стуруктури майна дозволяє встановити розмір абсолютного і відносного приросту або зменшення всього майна підприємства та окремих його видів. Зміна структури майна створює певні можливості для основної виробничої та фінансової діяльності і впливає на оборотність сукупних активів. Аналітичний розрахунок для ТОВ «Побутовик» наведено в табл. 3.1.
Наведені в табл.3.3. дані з фінансової звітності показують, що вартість майна (активів) підприємства у 2012 році зросла на 9630,1 тис.грн. це може свідчити про розширення господарської діяльності підприємства, але починаючи з 2013 року вартість різко падає, а саме у 2013 році на 42,9 тис. грн, що становить 3,5%, у 2014 році вартість знизилась на 366,5 тис.грн. (26,8%), у 2015 році – на 87,4 тис. грн. Зменшення майна підприємства року можна охарактеризувати як негативне, тому що спад відбувся за рахунок зменшення власного капіталу на 16,7 тис.грн. або на 2,8 раза.
Коефіцієнт зносу на 2011-2013роки показує низький рівень придатності основних засобів, а саме у 2011 – 0,4п., у 2012 – 0,13п., у 2013 зріс на 0,06 п. На кінець звітного періоду коефіцієнт зносу основних засобів збільшився, і не знаходиться в межах нормативного значення, це означає що основні засоби ще не перенесли свою вартість на вироблювану продукцію.
За звітний період 2011-2015 рр. на підприємство надійшло основних засобів на 557,1 тис.грн., а вибуло на 640,4 тис.грн. Коефіцієнт оновлення основних засобів на кінець звітного періоду перевищує нормативне значення, а також коефіцієнт вибуття не відповідає нормативному значенню.
Коефіцієнт вибуття основних засобів також перевищує нормативне значення , так на 2011 рік він становить 0,5 п., а у 2015 – 4,6 п., і показує , що на 2013 рік вибуло 95% основних засобів, а у 2014-2015 роках засоби ліквідувались.
Таким чином, майно даного підприємства на кінець досліджуваного періоду зменшилося на 87,4 тис. грн. (8,7%) . Подібне відбулося за рахунок скорочення основного капіталу у 2014 р. на 638,1 тис. грн. і оборотного на 271,6 тис. грн.. Негативним моментом також є збільшення іншої дебіторської заборгованості на 87,4 тис. грн. За станом на 2015 рік року її сума склала 682,8 тис. грн. Значна частина оборотного капіталу заморожена в ішой дебіторської заборгованості 75,1% на кінець досліджуваного періоду. Підприємство відчуває дефіцит грошових коштів, що робить його неплатоспроможним. Стан основних засобів незадовільний, характеризується високим ступенем зносу (Kзн.= 100%). Підприємству необхідно вжити заходів для зменшення поточних зобов’язань і збільшення власних оборотних коштів.
ВИСНОВКИ
В дипломній роботі детально розглянуто поняття фінансової звітності, проаналізовано його трактування вітчизняними дослідниками та здійснено порівняння її з міжнародними визначеннями. Наведено принципи побудови Балансу і Звіту про фінансові результати як основних форм фінансової звітності а також їх сутність. розглянуто класифікацію бухгалтерських балансів та основні якісні характеристики фінансової звітності. Також представлено етапи підготовки і складання фінансових звітів. Охарактеризовано користувачів фінансової звітності та їхні інформаційні потреби, які забезпечує фінансова звітність. Сформовано інтереси користувачів фінансової звітності ТОВ «Побутовик».
Наведено основні техніко-економічні показники діяльності ТОВ «Побутовик» та проаналізовано їх динаміку за 5 років. Розроблено матрицю SWOT-аналізу для досліджуваного підприємства та на її основі встановлено взаємозв'язокв між сильними і слабкими сторонами підприємства, зовнішніми можливостями і загрозами, обґрунтовано систему заходів необхідних при формуванні стратегії підприємства......