Зразок роботи
1. Організація діяльності та управління підприємством
ТОВ «ТЕМП ПАРКЕТ» - підприємство по виготовленню дерев’яних будівельних конструкцій та столярних виробів, яке діє відповідно до Законодавства України. У своїй діяльності ТОВ «ТЕМП ПАРКЕТ» керується нормативними актами Президента та Уряду України, статутом.
Організаційно-правова форма підприємства - товариство з обмеженою відповідальністю.
Метою створення є надання якісних послуг населенню та організація робочих місць. Підприємство забезпечує працівників повним соціальним пакетом.
Організація «ТЕМП ПАРКЕТ» працює на ринку з 2002 року. Зараз, через 15 років роботи, історію розвитку компанії можна було б назвати стандартною.
У відповідність до Статуту організації, основними видами діяльності підприємства є щитовий паркет.
Місце знаходження ТОВ «ТЕМП ПАРКЕТ»: Тернопільська обл., Козівський р-н, смт. Козова, вул. Грушевського, 1а (Додаток 1)
Основне напрямок - виробництво щитового паркету. Підприємство є юридичною особою, володіє всіма правами юридичної особи і несе всі обов'язки юридичної особи, передбачені чинним законодавством. Установа має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах банків, гербову печатку зі своїм найменуванням, бланки.
Підприємство має право :
- залучати для здійснення своїх статутних функцій на договірних засадах інші підприємства, установи та організації;
- набувати або орендувати основні та оборотні кошти за рахунок наявних у нього фінансових ресурсів, тимчасової фінансової допомоги і одержуваних для цих цілей позик і кредитів в банках, в т.ч. у валюті;
- здійснювати зовнішньоекономічну та іншу діяльність у відповідності з чинним законодавством;
- планувати свою діяльність, розробляти та затверджувати положення, що регламентують діяльність підприємства, визначати перспективи розвитку, виходячи з укладених договорів, попиту споживачів на продукцію, роботи і послуги;
- визначати штатний розклад і місячний фонд заробітної плати;
- здавати в оренду, продавати, передавати в заставу майно, а т.м. здійснювати інші майнові угоди, що не суперечать законодавству.
- брати участь в господарських товариствах за рахунок доходів, отриманих від підприємницької діяльності.
Вищою посадовою особою ТОВ «ТЕМП ПАРКЕТ» є Стахів Петро Миронович. Він здійснює поточне керівництво діяльністю організації.
Керівник виконує такі функції і обов'язки з організації і забезпечення діяльності:
- укладає договори, видає довіреності;
- відкриває розрахунковий та інші рахунки;
- затверджує штатний розклад;
- в межах своєї компетенції видає накази і дає вказівки, обов'язкові для всіх працівників підприємства.
Керівник самостійно визначає структуру адміністрації, апарату управління, чисельність, кваліфікаційний і штатний склади, наймає (призначає) на посаду та звільняє з посади працівників, укладає з ними договора.
2. Організація облікової політики суб’єкта господарювання
Основою для ведення обліку на підприємстві виступає Наказ про облікову політику підприємства від 1 січня 2002 р (додаток 2).
Наказ складається з 19 пунктів та забезпечує безперервність відображення операцій та достовірну оцінку активів, зобов’язань, капіталу в бухгалтерському обліку згідно з принципами та методами, передбаченими положеннями/стандартами бухгалтерського обліку.
Нижче стоїть підпис керівника підприємства Стахова Павла Мироновича та бухгалтера Лосик Любов Богданівни.
Головним на підприємстві є директор. Директор управляє відділом збуту, який в свою чергу дає вказівки менеджерам. Директор керує головним бухгалтером, якому підпорядковуються бухгалтер. Директор дає вказівки начальнику виробництва, головному інженерові та начальнику постачання. У свою чергу начальник виробництва управляє майстром, якому підпорядковуються бригади. Головний інженер керує головним енергетиком та головним механіком, які відповідно управляють електриком та слюсарем.
Згідно з графіком документообороту первинних бухгалтерських документів на ТОВ «ТЕМП ПАРКЕТ»:
• табель обліку робочого часу подається особою відповідальною за складання табелів до 16-го числа (за першу половину місяця) та до 2-го числа наступного місяця;
• накази про відрядження подають керівники підрозділів не пізніше, як за 2 робочі дні до початку відрядження;
• авансовий звіт подає керівник підрозділом протягом 3-х днів після повернення з відрядження;
• листки непрацездатності подаються керівниками підрозділі до 2-го числа наступного місяця за звітним;
• накази на призначення, звільнення/переведення, надання відпусток подають керівники підрозділів протягом місяця;
• договори, акти здавання/приймання виконаних робіт, робіт за угодами.
Бухгалтерський облік та фінансова звітність здійснюються відділом бухгалтерського обліку у відповідності до вимог чинного законодавства і керівних документів Міністерства фінансів. Особою, відповідальною за своєчасне надання звітів та їх достовірністю, є бухгалтер підприємства.
Бухгалтерія здійснює організацію бухгалтерського обліку господарської діяльності підприємства; контроль за економним використанням матеріальних, трудових, фінансових ресурсів; організовує облік основних засобів, грошових коштів, товарно-матеріальних цінностей, сучасне відображення на рахунках бухгалтерського обліку операцій пов’язаних з їх рухом, облік витрат виробництва, реалізації робіт, продукції, послуг, результатів господарської діяльності.
Бухгалтерія також здійснює контроль за збереженням у встановленому порядку, оформленням бухгалтерських документів, використанням фонду заробітної плати, встановленням посадових окладів, проводить інвентаризацію грошових коштів, товарно-матеріальних цінностей, основних засобів; бере участь у роботі по вдосконаленню і розширенню сфери дій внутрішньогосподарських розрахунків у розрізі планової і облікової документації організації, впроваджує механізацію обліково-обчислювальних робіт, забезпечує своєчасне складання бухгалтерської звітності, первинних документів і бухгалтерських засобів, надання їх у встановленому порядку у відповідні органи.
Працівником даної структури є бухгалтер– Лосик Любов Богданівна.
Бухгалтер, згідно з посадовими інструкціями (дод.3), самостійно і в повному обсязі веде облік необоротних активів, запасів, коштів, розрахунків та інших активів, власного капіталу та зобов'язань, доходів та витрат за прийнятою на підприємстві формою бухгалтерського обліку з додержанням єдиних методологічних засад бухгалтерського обліку та з урахуванням особливостей діяльності підприємства й технології оброблення даних, забезпечує повне та достовірне відображення інформації, що міститься у прийнятих до обліку первинних документах, на рахунках бухгалтерського обліку.
Отож, ТОВ «ТЕМП ПАРКЕТ» з’явилось не так уже й давно, йому всього 15 років. Але воно встигло зарекомендувати себе на ринку і здобути собі багато надійних партнерів, з якими воно веде активне співробітництво.
Працівників на даному підпримстві не багато – всього 33 осіб, до адмінперсоналу належить приблизно 6 працівників.