Зміст
Зміст
ВСТУП
РОЗДІЛ 1 ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ОБЛІКУ І ВНУТРІШНЬГО КОНТРОЛЮ НЕОБОРОТНИХ АКТИВІВ
1.1. Склад та економічна сутність необоротних активів підприємства
1.2. Правове і регламентне забезпечення обліку необоротних активів
1.3. Організація внутрішнього контролю операцій з необоротними активами
Висновки за розділом 1
РОЗДІЛ 2 АНАЛІТИЧНА ОЦІНКА ОБЛІКУ НЕОБОРОТНИХ АКТИВІВ НА ПРИКЛАДІ ВАТ «ДОНЕЦЬККОКС»
2.1. Загальна характеристика діяльності підприємства
2.2. Документальне оформлення обліку операцій з необоротними активами
2.3. Синтетичний та аналітичний облік необоротних активів
2.4. Методика внутрішнього контролю операцій з необоротними активами
Висновки за розділом 2
РОЗДІЛ 3 РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО УДОСКОНАЛЕННЯ ОБЛІКУ ТА ВНУТРІШНЬГО КОНТРОЛЮ НЕОБОРОТНИХ АКТИВІВ НА ПРИКЛАДІ ВАТ «ДОНЕЦЬККОКС»
3.1. Побудова організаційної моделі обліку необоротних активів
3.2. Загальна характеристика програмних продуктів системи обліку та внутрішнього контролю необоротних активів
3.3. Впровадження програмного пакету «1С» в систему обліку та контролю необоротних активів
Висновки за розділом 3
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТКИ
ВИСНОВКИ
Всебічне вивчення літературних джерел, періодичних видань, нормативних документів та аналіз фактичного стану обліку необоротних активів на досліджуваному підприємстві дозволяє зробити ряд висновків.
В економічній теорії під необоротними активами розуміють вилучені підприємством з господарського обороту власні кошти, але які продовжують обліковуватися на балансі.
В бухгалтерському обліку до необоротних активів належать активи, призначені для використання протягом періоду, більшого за один рік (або операційного циклу, якщо він перевищує один рік).
Відповідно до П(С)БО 7: основні засоби — це матеріальні ак¬тиви, які підприємство утримує з метою використання їх у процесі вироб¬ництва або постачання товарів, надання послуг, здавання в оренду іншим особам або для здійснення адміністративних і соціально-культурних функцій, очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких більше одного року (або операційного циклу, якщо він довший за рік)
Результатом дослідження стану обліку і контролю необоротних активів ВАТ «ДОНЕЦЬККОКС» є наступні висновки.
Результати аналізу основних показників діяльності ВАТ «ДОНЕЦЬККОКС» за 2008-2010 рр. дозволили зробити висновок про задовільне становище підприємства, зростання його прибутковості, підвищення ефективності використання трудових ресурсів, оборотних і необоротних активів.
Наявність значних документо-потоків та матеріало-потоків, великої кількості контрагентів з постачання та реалізації товарів зумовлює необхідність функціонального поділу праці в бухгалтерському апараті ВАТ «ДОНЕЦЬККОКС».
Функціональний розподіл робіт дозволяє мати повне уявлення про хід облікових робіт, наближує до об’єктів, що обліковуються, створює умови для повного та рівномірного завантаження кожного облікового працівника.
Форма обліку в ВАТ «ДОНЕЦЬККОКС» - журнальна з використанням часткової комп’ютеризації. В ВАТ «ДОНЕЦЬККОКС» застосовується комп’ютерна форма обліку з використанням програми «1С: Бухгалтерія 7.7».
Аналізуючи організацію ведення обліку в ВАТ «ДОНЕЦЬККОКС» , можна зазначити, що організація обліку ведеться згідно з чинним законодавством, а саме Національних П(С)БО, Законів України і Наказу про облікову політику.
Бухгалтерський облік основних засобів регулюється положенням бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби», 14 «Оренда» та 8 «Нематеріальні активи», 28 «Зменшення корисності активів», 30 «Біологічні активи, 32 «Інвестиційна нерухомість».
Для обліку необоротних активів використовується декілька видів вартості: - первісна вартість; - переоцінена вартість; - залишкова вартість; - справедлива вартість; - вартість, яка амортизується; - ліквідаційна вартість. Первісна, залишкова, та вартість, що амортизується відображається в балансі підприємства. Переоцінена, справедлива та ліквідаційна вартість використовується для достовірного відображення в обліку руху та стану основних засобів. Для обліку основних засобів на досліджуваному підприємстві передбачено рахунки: 10 "Основні засоби", 12 «Нематеріальні активи» 13 "Знос необоротних активів", 14 «Довгострокові фінансові інвестиції», Виділений рахунок 11 "Інші необоротні активи", сальдо якого разом з сальдо рахунка 10 "Основні засоби" відображаються в балансі загальною сумою за статтею "Основні засоби".
Для відображення стану та руху основних засобів в ВАТ «ДОНЕЦЬККОКС» використовуються такі первинні документи: ОЗ-1 "Акт прийому-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів" , ОЗ-3 "Акт на списання основних засобів", ОЗ-6 "Інвентарна картка обліку основних засобів" та ін.
Для вдосконалення обліку і контроллю необоротних активів в пропонується автоматизація облікового процесу необоротних активів ТзОВ з використанням програмного забезпечення 1-С:Підприємство 8.0.
Сприятливим фактором автоматизації є стабільність постійної облікової інформації, що формується на підприємстві. Це створює умови для її багаторазового використання і тим самим сприяє підвищенню ефективності застосування комп' ютерної техніки на цій ділянці облікової роботи. Характерною для цієї ділянки обліку є можливість одержання у середовищі інформаційної системи повного комплекту облікових регістрів, необхідних для організації раціонального управління необоротними активами підприємства.
Для аналітичного обліку необоротних активів ведеться автоматизована інвентарна картотека, в якій відображаються всі дані, необхідні для управління та обліку. З її допомогою бухгалтер ВАТ «ДОНЕЦЬККОКС» матиме можливість проаналізувати стан необоротних активів, термін їхньої служби, види і терміни зроблених ремонтів, суми нарахованого зносу, терміни і суми переоцінки, правильність застосування відсотків амортизаційних відрахувань.
Важливе значення при введенні інформації має забезпечення високої вірогідності вихідних даних, тому в системі повинний бути реалізований процес автоматизації виявлення помилок даних, що вводяться, і видачі відповідних повідомлень.
На підставі первинних даних і нормативно-довідкової інформації здійснюється відображення інформації про наявність і рух необоротних активів за підрозділами, матеріально відповідальними особами, за групами, видами, підприємству в цілому. Тобто за допомогою інформаційної системи обліку бухгалтер ВАТ «ДОНЕЦЬККОКС» отримає вичерпну інформацію про стан обліку необоротних активів для прийняття управлінських рішень.