Зразок роботи
Процеси становлення та розвитку економіки, які відбуваються в Україні, невід’ємно пов’язані з посиленням глобалізації, яка сприяє вирішенню як економічних, так і соціальних проблем. Прогрес у даній сфері у нашій країні залежить від вирішення комплексу завдань, одним із яких є необхідність реформування бухгалтерського обліку, його пристосування до нових умов господарювання. Наслідком впровадження змін є залучення із зарубіжної практики якісно нових понять і явищ, до яких належить і облікова політика.
Ефективне функціонування запозичених явищ передбачає не лише їх механічне перенесення у вітчизняну практику, але й їх нормативне закріплення. У зв’язку з цим, необхідним є постійна адаптація до історично сформованих традицій, особливостей українського менталітету, до змін зовнішнього конкурентного середовища, у якому здійснюється виробнича діяльність, що потребує відображення в обліку не тільки фактів, які відбулися, а й складання прогнозів подальших змін у сфері виробництва, інвестиційній та інноваційній діяльності.
Вирішення зазначених проблем відбувається відповідно з обліковою політикою. Саме облікова політика відображає усі принципові питання організації обліку на підприємстві з урахуванням специфіки його діяльності. Від обраних облікових оцінок залежить об’єктивність і точність розкриття інформації у фінансовій звітності.
Питання формування та реалізації облікової політики підприємства знайшли своє відображення у працях українських вчених: Ф.Ф. Бутинця, Г.М. Давидова, С.В. Івахненкова, М.С. Пушкаря, Ю.Б. Чацкіса; і зарубіжних – А.С. Бакаєва, П.С. Безруких, М.П. Кондратюкова.
Незважаючи на значні наукові напрацювання, аналіз практики формування і застосування облікової політики на підприємствах свідчить, що в сучасних умовах процесу її формування приділяється недостатньо уваги як з боку працівників бухгалтерської служби, так і з боку власників та адміністрації підприємства, як результат, у процесі роботи виявляються різного роду недоліки: зміст більшості наказів не структуризований, мало уваги приділяється методології та технології ведення обліку, незіставність показників звітності різних періодів.