Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми: В сучасних умовах ринкових відносин в господарській діяльності сільськогосподарських підприємств використовується значна кількість засобів праці. Одним із головних засобів праці виступають малоцінні та швидкозношувані предмети.
Малоцінні та швидкозношувані предмети – один з головних компонентів діяльності будь-якого підприємства, організації, установи чи компанії. Без малоцінних та швидкозношуваних предметів сьогодні не може здійснюватися практично жоден господарський процес. Питання ефективності використання малоцінних та швидкозношуваних предметів є особливо актуальним в умовах важкого фінансового становища господарюючих суб’єктів. Стан МШП підприємства багато в чому визначає рівень його запасів, в певній мірі опосередковано впливає на якість виробленої продукції, наданих послуг, виконаних робіт, а також продуктивність праці. Наявність МШП на підприємстві обумовлює, в першу чергу, необхідність ведення їх обліку та здійснення належного їх аналізу.
Недбалий облік призводить до втрати інформації про МШП як активів підприємства, зокрема їх вартісну оцінку, натурально-кількісний склад. Необ’єктивне завищення або заниження вартості активів, до складу яких входять і МШП, призводить до спотворення реального фінансового стану підприємства, його господарських та фінансових можливостей, а отже спричиняє невиправдані втрати грошових коштів внаслідок заниження чи завищення показнику прибутку. До того ж, відсутність реальної інформації не дає можливості розробляти адекватні програми заходів з метою підвищення ефективності використання наявних виробничих та фінансових ресурсів господарюючого суб’єкта. Відсутність належного обліку МШП також досить часто стає причиною майнових та фінансових втрат підприємств, зокрема розкрадання майна.
Розгляду питань обліку малоцінних та швидкозношуваних предметів присвячують свої роботи чимало науковців, зокрема: Заруба І., Михайлова М., Гопцій Р., Солошенко Л., Голов С.Ф, Нашкерська Г.В. Коблянська О.І. Білухи Т.М., Завгороднього В.Л., Білобжуного І.А., Малига В.А., Смоленюка Л.С., Бондаренко Н.О., Бутинець Ф.Ф., Костирко Р.О., Костюченко В., Павлюк І., Савченко В.Я., Сопко В.В., Гетьман В.Г., Дем'яненко М.Я., Завгородній В.П., Кузьмінський А.М. та багато інших.
В своїх роботах науковці розгядають питання щодо виявлення та використання внутрішньогосподарських резервів підприємства, визначення очікуваного строку корисного використання, запобігання зловживанням та перевитратам МШП, так як від цього залежить собівартість продукції, підвищення продуктивності праці, рентабельності виробництва, досягнення комерційного успіху підприємства та надання рекомендацій щодо їх виправлення, порушення порядку проведення інвентаризації, вирішення питань, пов’язаних з теоретичним визначенням і впровадженням в практику сучасних методів обліку і внутрішньогосподарського контролю та інше. Однак, більшість питань не є вирішеними та потребують подальшого дослідження.
Значимість вказаної проблематики та необхідність вирішення визначених питань обумовили вибір теми, хотілося б зазначити, що власникам підприємств варто приділяти більше уваги до обліку та систематичному проведенні аудиту МШП. Правильний облік та раціональне використання МШП дозволить не лише зменшити витрати, а й примножити прибутки. На основі даних регулярного проведення аудиту та наданих рекомендацій можливе збільшення ефективності функціонування підприємства.