Зміст
Вступ
Розділ 1 Теоретичні основи аналізу та аудиту фінансового стану підприємства
1.1 Інформаційна база аналізу та аудиту фінансового стану підприємства в умовах ринку
1.2 Завдання та методика аналізу фінансового стану підприємства
1.3 Методологія аудиту та ревізії фінасового стану підприємства
Розділ 2 Практичні аспекти аналізу фінансового стану Прилуцького ОЗ “Пожмашина”
2.1 Організаційно-економічна характеристика Прилуцького ОЗ “Пожмашина”
2.2 Аналіз майна підприємства та джерел його утворення
2.3 Аналіз фінансової стійкості та платоспроможності підприємства
Розділ 3 Аудит фінансового стану Прилуцького ОЗ “Пожмашина”
3.1 Аудит і ревізія стану звітності
3.2 Аудит і ревізія фінансового стану промислового підприємства
Висновки і пропозиції
Список використаної літератури
На прилуцькому ОЗ “Пожмашина” при розрахунку показників фінансової стійкості, було визначено, що підприємство на протязі 2001 року мало показники абсолютної фінансової стійкості, які збільшилися на кінець року. Це означає, що підприємство за рахунок власних оборотних коштів та кредитів банку на товарно-матеріальні цінності може покрити свої запаси і затрати.
Та хоча на Прилуцькому ОЗ “Пожмашна” показники фінансової стійкості досить високі, що вказує на здатність підприємства на даному етапі його виробничої діяльності забезпечити себе необхідними ресурсами для забезпечення виробничого процесу. Виходячи з розрахунків проведених у таблиці 2.5 за аналізуємий період коефіцієнт автономії дещо збільшився, що свідчить про зібльшення фінансової залежності від позичкових коштів.
На підприємстві мало місце зменшення загальної кількості основних засобів, зниження показників обсягу випущеної та реалізованої продукції, зниження показників виробничих запасів та зменшення грошових коштів така тенденція є негативною, тому що ці зниження свідчать про скорочення обсягів виробництва та зменшення виробничого потенціалу.
Показники дебіторської та кредиторської заборгованості зібільшилися, що теж має негативний вплив, так як зільшення дебіторської заборгованості свідчить про залучення вільних оборотних коштів на невідомий термін, а збільшення кредиторської заборгованості вказує на те, що зростає фінансова залежність підприємства від інших дебіторів.
Показники платоспроможності (ліквідності) підприємства на протязі 2001 року, теж зменшились: зниження коефіцієнту абсолютної ліквідності вказує на зменшення можливомсті погасити частину боргів на момент складання балансу; зниження проміжного коефіцієнту ліквідності показує про зменшення суми грошових коштів, цінних паперів і дебіторської заборгованості на погашення короткострокових зобов’язань по платежах; зниження загального коефіцієнту ліквідності вказує на зниження стійкості структури балансу та зменшення здатності підприємства швидко розрахуватися по своїх короткотермінових боргах.
У подальшій своїй діяльності керівництву підприємства слід направити свою діяльність на забільшення виробничого потенціалу; пошук шляхів збільшення обсягів реалізації продукції; зниження собівартості не за рахунок зменшення обсягів виробництва, а за рахунок впровадження нових технологій. Також потрібно звернути увагу на збільшення дебіторської та кредиторської заборгованості і знайти шляхи для зниження цих заборгованостей.
Для збільшення показників платоспроможності, слід зменшити залучення позикових коштів.