Зміст
Вступ
Розділ 1 Методичні та теоретичні основи обліку витрат на оплату праці за повними витратами
1.1 Сутність оплати праці, її види і функції
1.2 Значення обліку втрат на оплату праці за повними витратами
1.3 Зарубіжний досвід в обліку повних витрат на оплату праці
Розділ 2 Прикладні аспекти обліку та калькулювання витрат на оплату праці за повними витратами
2.1 Організаційно-економічна характеристика СТОВ «Зернова компанія «Хорс»
2.2 Організація управлінського обліку витрат на оплату праці на підприємстві
2.3 Оцінка та калькулювання витрат на оплату праці
Розділ 3 Шляхи зростання ефективності використання методів калькулювання оплати праці на підприємстві
Висновки
Список використаної літератури
Проблема оплати праці найманого персоналу знайшла своє відображення у працях багатьох вчених.
Під оплатою праці слід розуміти прагнення достатку, певного рівня добробуту, матеріального стандарту життя. Прагнення людини до поліпшення свого добробуту зумовлює необхідність збільшення трудового внеску, а отже, і збільшення кількості, якості і результативності праці.
Провідна роль у матеріальній мотивації трудової діяльності належить заробітній платі як основній формі доходу найманих працівників. Найчастіше застосовують дві основні форми заробітної плати — відрядну й почасову. Кожна з них відповідає певній мірі кількості праці: перша— кількості виробленої продукції, друга — кількості відпрацьованого часу.
До основних завдань оцінки ефективності оплати праці належать: перевірка ступеня обґрунтованості застосовуваних форм і систем оплати праці; визначення розміру та динаміки середньої заробітної плати окремих категорій та професій працівників; знаходження відхилень в чисельності працівників і в середній заробітній платі та їх вплив на витрати фонду заробітної плати; визначення ефективності застосовуваних систем преміювання; дослідження темпів росту заробітної плати, їх співвідношення з темпами росту продуктивності праці; забезпечення випереджуючого росту продуктивності праці в порівнянні з підвищенням її оплати; знаходження і мобілізація резервів підвищення ефективності використання фонду заробітної плати.