Зразок роботи
ВСТУП
Головною метою роботи будь-якого комерційного підприємства є отримання прибутку, і для його одержання підприємству необхідно працювати.
Для ефективної і правильної роботи організації ведуть різний облік. Це і облік основних засобів, що беруть участь у виробництві продукції і в управлінні цим виробництвом; і облік матеріальних запасів, необхідних для виготовлення продукції.
Ведеться також і облік різних розрахунків: розрахунки по заробітній платі з персоналом підприємства, розрахунки з підзвітними особами, розрахунки з постачальниками, підрядниками, покупцями і так далі.
У процесі здійснення підприємницької діяльності суб’єкт господарювання взаємодіє з іншими підприємствами, організаціями, які поставляють матеріальні цінності, включаючи виробничі запаси, обладнання, інші активи, надають послуги, виконують роботи, необхідні для забезпечення звичайної діяльності підприємства. І саме у результаті цього виникають розрахунки з постачальниками та підрядниками. Тому тема курсової роботи є досить актуальною.
Тема обліку розрахунків з постачальниками та підрядниками розглядалась провідними вітчизняними науковцями з бухгалтерського обліку, зокрема Ф.Ф. Бутенцем, А.С. Барановська, Г.В. Власюк, В.В. Жуковська, А. Козоріз, О. С. Кравченко, О.М. Шапошнікова та іншими. Проте ряд питань досі залишаються недостатньо вивченими, що зумовлює актуальність даної теми та подальшого дослідження.
Для придбання потрібних у виробництві певного виду продукції, матеріалів, послуг підприємство обов'язково встановлює зв'язки з різними постачальниками. Для реалізації вже виготовленої продукції, робіт, послуг у підприємства складаються стосунки з покупцями. При цьому ведеться облік дебіторської та кредиторської заборгованості, синтетичний і аналітичнийоблік розрахунків з постачальниками і покупцями та інші види обліку.
Мета написання даної курсової роботи полягає у детальному дослідженні та вивченні питань стосовно організації обліку розрахунків з постачальниками і підрядниками, для вироблення рекомендацій з постановки та ведення бухгалтерського обліку, які можуть бути спрямовані на підвищення ефективності діяльності організації і вирішення проблем, з якими може зіткнутися підприємство в конкретної фінансово-економічної ситуації.
Завданнями написання даної курсової роботи є:
— закріплення знань з бухгалтерського обліку, що стосуються розрахунків з постачальниками і підрядниками, отриманих при докладному вивченні;
— можливість критичного викладу матеріалів (навчальної та методичної літератури з питань цих розрахунків), які були використані при написанні роботи;
— вивчення можливості застосування в організації пропозицій за результатами проведеного дослідження обліку розрахунків з постачальниками і підрядниками.
Для того щоб приступити до написання цієї курсової роботи вже була обгрунтована актуальність обраної теми, визначено мету і завдання роботи. Ще необхідно визначити предмет, об'єкт і період написання курсової роботи.
Так як предметом дослідження є досліджуваний процес, то ясно, що він вже був визначений вище. Тобто предметом дослідження є облік розрахунків з постачальниками і підрядниками.
Об'єкт дослідження являє собою конкретну організацію, на прикладі якої організовано виконання курсової роботи з обраної теми. Об’єктом дослідження обрано ТзОВ “Випічка”.
У цій роботі містяться дві основні глави теоретична і практична, і висновок по роботі.
Перша глава присвячена питанням, що стосуються її теоретичного боку. У ній буде дана характеристика поняття дебіторської, кредиторської заборгованості, будуть перелічені та описані різні види розрахунків з постачальниками, підрядниками та визначена нормативна база, що дозволяє ці розрахунки.
При написанні практичної глави буде дано загальну характеристику підприємства, а саме, буде вказана форма ведення бухгалтерського обліку і те, як організовується сам обліковий процес. Тут же буде розглянуто та проаналізовано застосовуваний в організації документообіг, документальне оформлення розрахунків з постачальниками і підрядниками та послідовність обробки документів.
Також у другому розділі даної курсової роботи наведений порядок організації аналітичного і синтетичного обліку розрахунків, при цьому дана оцінка його стану і висвітлені проблеми, з якими може зіткнутися підприємство.
Але головною метою написання даної глави є вироблення пропозицій та методики щодо вдосконалення обліку на підприємстві виходячи з вивченості стану даного обліку.
Висновок - це завершальний етап курсової роботи, і тому саме тут підводяться її підсумки, в загальному, вигляді висвітлюються найважливіші теоретичні положення першого розділу, робляться висновки за результатами вивчення стану обліку, а також наводяться рекомендації щодо підвищення ефективності облікового процесу.