Зміст
Вступ
1. Документальне забезпечення обліку з постачальниками та підрядниками
2. Синтетичний і аналітичний облік розрахунків з постачальниками і підрядчиками
Висновки
Список використаних джерел
Розрахунки з постачальниками є кредиторської заборгованістю за товари, роботи, послуги за умов наступної оплати або іншого погашення зобов’язань. У випадку здійснення передоплати в бухгалтерському обліку виникає дебіторська заборгованість за авансами виданими.
З метою підвищення надійності поставок при виборі постачальника потрібно враховувати ряд умов, серед яких: цінова конкурентоспроможність (включаючи витрати на зберігання, транспортування та страхування); умови платежу, гарантійні строки, ремонт і після продажне обслуговування, відповідність продукції постачальника стандартам якості, можливість закупок безпосередньо у виробників або оптовиків, географічне місце розташування, основні види діяльності та фінансовий стан, виробнича потужність та обсяги випуску продукції за останні роки.
Розрахунки з вітчизняними постачальниками та підрядниками проводяться на підставі документів постачальника: накладних, рахунків – фактур, рахунків, актів приймання – передачі виконаних робіт, наданих послуг, податкових накладних, товаро – транспортних накладних.
Розрахунки з постачальниками та підрядниками проводяться, як правило, після відвантаження товарно – матеріальних цінностей, виконання робіт, надання послуг або одночасно з ними.
Незалежно від методу оцінки ТМЦ, прийнятого на підприємстві, рахунок 63 «Розрахунки з постачальниками та підрядниками» кредитується згідно з документами постачальника в межах суми акцепту. Вартість отриманих ТМЦ, виконаних робіт, наданих послуг відображається на рахунках обліку ТМЦ або витрат без урахування суми ПДВ, вказаної в документах постачальника.
У випадку, коли рахунок постачальника був акцептований оплачений до надходження вантажу, а при прийманні ТМЦ було виявлено їх недостачу проти відфактурованої кількості, невідповідність цін і якісних показників, обумовлених в угоді, арифметичні помилки, брак отриманих ТМЦ, то постачальнику виставляється претензія.