Зразок роботи
Вступ
Обмеження економічних ресурсів, та постійне підвищення вимог споживачів, призводить до конкуренції суб’єктів господарювання. Це створює умови для поступового підвищення питомої ваги нецінових факторів та виводить на перший план поняття якості продукції. У цій ситуації важко зменшити загальні витрати на виробництво без зменшення якісних характеристик продукції. Тому відбувається поступова кооперація та консолідація фінансового і промислового капіталу з метою досягнення певних економічних переваг.
Внаслідок вникає глобалізація бізнесу, укрупнення корпорацій, злиття та поглинання їх, подолання державних кордонів і розвиток транснаціональних корпорацій, активний вихід, вітчизняних компанійна міжнародні фондові ринки.
Методологія консолідації досить складна, але в той же час логічна і
виправдана, оскільки вона випливає з економічної сутності бізнесу та ролі
звітності як інформаційної бази для прийняття рішень (у цьому сенс і
методологію консолідації можна вважати закономірним продовженням
бухгалтерському обліку).
Перерозподіл власності, реструктуризація підприємств суттєво вплинули на формування та функціонування інтегрованих корпоративних структур.
Характерними ознаками сучасної вітчизняної економіки є об`єднання окремих суб`єктів господарювання у консолідовані групи, що складаються із
материнської, дочірніх, та асоційованих компаній..
Втім перспективи їх подальшого функціонування пов'язані з численними проблемами.
Зокрема, дослідження потребують механізми створення консолідованих груп підприємств як цілісних економічних систем, проблеми правового забезпечення процесу консолідації, тенденції розвитку цієї форми господарювання, особливості інтеграції промислового капіталу, ролі і функцій фінансово-управлінського центру в холдингових компаніях, значення промислових корпоративних структур у процес і стабілізації економіки та їх місця у розвитку інвестиційного процесу.
Потреба удосконалення методологічних та організаційних підходів до формування консолідованої фінансової звітності зумовлена реаліями сьогодення. Водночас зростання кількості та обсягів діяльності корпорацій, холдингів, необхідність узагальнення фінансових показників діяльності групи підприємств на рівні материнської компанії, неузгодженість та недосконалість чинного нормативно-правового забезпечення консолідації фінансової звітності, невідповідність структури та змісту консолідованої звітності запитам і очікуванням різних груп її користувачів загалом визначає актуальність теми реферату.
Питанням розробки системи консолідованого обліку й формування на його основі консолідованої фінансової звітності присвячено роботи вітчизняних науковців, зокрема: К.В. Безверхий С. Ф. Голова, С. Я. Зубілевич, В. М. Костюченко, Р. С. Коршикової, Л. І. Лук`яненко, М. Р. Лучко, О. В. Небильцової, В.П. Пантелєєв, В.О.Шевчука, С. Р. Яцишин.
Метою є розробка теоретичних засад формування консолідованої фінансової звітності.
Відповідно до мети поставлено і вирішено такі завдання:
- визначити поняття та основні принципи формування консолідованої
фінансової звітності;
- розглянути вимоги та методику складання консолідованої фінансової
звітності;
- проаналізувати проблеми формування консолідованої фінансової
звітності підприємств.
Об'єктом дослідження обрано фінансово-господарські відносини
підприємств.
Предметом дослідження є теоретичні та організаційні засади та механізм формування консолідованої фінансової звітності групи підприємств.