Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми дослідження обумовлена тим, що за сучасних умов господарювання організація належної системи обліку та формування оптимальної облікової політики є вкрай важливими питаннями у діяльності підприємств. Значимість даного процесу обумовлена, перш за все, змінами у системі економічних відносин, які визначають потребу в модернізації діючої системи бухгалтерського обліку в Україні, його адаптацію до сучасних стандартів та вимог бізнес-середовища відповідно до трансформаційних процесів у глобальному економічному просторі.
Найбільше значення для управління має економічна інформація, що базується в основному на облікових даних. Розрахунки показують, що на частку бухгалтерської інформації припадає на більшу частку загального обсягу економічної інформації. Саме системний бухгалтерський облік фіксує і накопичує синтетичну та деталізовану інформацію про стан й рух майна підприємства, джерела його надходження, господарські процеси, кінцеві результати фінансової і виробничо-господарської діяльності [25].
При управлінні підприємством найбільш важливе значення має управління витратами, яке включає контроль і регулювання витрат. Для управління економістам потрібні не просто витрати, а інформація про їх об’єкти – продукцію, роботи, послуги або вид діяльності підприємства, які потребують здійснення витрат, пов’язаних з їх виробництвом (виконанням робіт, наданням послуг). Інформаційною базою для здійснення управлінської діяльності, щодо формування витрат є бухгалтерська служба підприємства.
Попри значну кількість досліджень та наукових праць немає єдиної думки щодо особливостей методології та організації формування облікової політики, документального оформлення, її структури.
Метою курсової роботи є дослідження взаємозв’язку та ключових відмінностей видів бухгалтерського обліку.
Для досягнення поставленої мети було визначено такі завдання:
визначено сутність та становлення бухгалтерського обліку;
наведено класифікацію бухгалтерського обліку;
описано нормативно-правове забезпечення регулювання бухгалтерського обліку;
охарактеризовано організаційно-методичні особливості та сфера застосування фінансового обліку;
наведено науково-теоретичні та прикладні аспекти функціонування управлінського обліку;
охарактеризовано стратегічний облік як новітня парадигма обліково-аналітичного забезпечення менеджменту;
проведено аналіз взаємозв’язку та ключових відмінностей видів бухгалтерського обліку.
Об’єктом дослідження є процес визнання та регулювання бухгалтерського обліку.
Предметом дослідження є теоретичні основи взаємозв’язку та ключових відмінностей видів бухгалтерського обліку.
У ході написання курсової роботи було використано такі методи дослідження, як теоретичний, який було використано для узагальнення науково-практичної літератури щодо визначення основних теоретико-методологічних аспектів ведення обліку на підприємстві; аналітичний, який було використано у процесі дослідження системи обліку підприємства; порівняльний, використовувався для вибору оптимальних напрямів удосконалення системи обліку діяльності суб’єкта підприємництва.
Структура і обсяг роботи. Курсова робота складається із вступу, двох розділів, висновків та списку використаних джерел (40 найменувань) та додатків. Загальний обсяг роботи складає 39 сторінок комп’ютерного тексту. Робота проілюстрована 11 рисунками та 1 таблицею.
ВИСНОВКИ
За останні роки, у зв’язку з інтеграцією України до Європейського Союзу, постає зацікавленість у реформуванні бухгалтерського обліку України до міжнародних стандартів із підвищенням його ролі в системі управління, оскільки все більше уваги приділяється розвитку методології та уточненню об'єктів фінансового та управлінського обліку.
Ефективність управління економікою залежить передусім від якості одержаної інформації, цінність якої визначається придатністю комплексно характеризувати діяльність сучасних підприємств. У цьому зв‘язку зростає роль бухгалтерського обліку та звітності всіх підприємств незалежно від форм власності і виду діяльності. Дані бухгалтерського обліку дозволяють дати таку комплексну оцінку діяльності підприємства і організації [19].
У першому розділі було визначено сутність та становлення бухгалтерського обліку, наведено класифікацію бухгалтерського обліку та описано нормативно-правове забезпечення регулювання бухгалтерського обліку.
Отже, бухгалтерський облік має надзвичайно важливу роль у ефективному функціонуванні підприємства в умовах ринку. Головною метою власників підприємств, бухгалтерів є покращувати ефективність роботи фірми за допомогою знань у сфері бухгалтерського обліку, контролю, аналізу та оцінки господарської діяльності.
У другому розділі курсової роботи було охарактеризовано організаційно-методичні особливості та сфера застосування фінансового обліку, наведено науково-теоретичні та прикладні аспекти функціонування управлінського обліку та охарактеризовано стратегічний облік як новітню парадигму обліково-аналітичного забезпечення менеджменту.
Відтак, фінансовий облік є сукупністю правил і процедур, які забезпечують підготовку і оприлюднення інформації про результати діяльності підприємства та його фінансовий стан згідно з нормативно-правовими актами і стандартами обліку.
У той же час, управлінський облік допомагає аналізувати та записувати фінансову інформацію, яка може бути використана компанією для підвищення її ефективності та продуктивності.
На сьогодні лише відбувається формування новітньої парадигми стратегічного обліку, що має забезпечувати надання інформації стратегічного спрямування для ефективного функціонування підприємства.
На основі проведеного дослідження у третьому розділі було проведено аналіз взаємозв’язку та ключових відмінностей видів бухгалтерського обліку.
Таким чином, можна відзначити тісний взаємозв'язок управлінського, фінансового та стратегічного обліку при відмінності цілей їх застосування та розбіжностей у аналізі даних. Період розвитку даного взаємозв'язку був тривалим, у ході його мали місце та переважне значення фінансового обліку по відношенню до управлінського та їх інтеграції.