Екологічний ризик і способи його визначення» (ID:1082101)
Зміст
РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ Й ПОНЯТТЯ АНАЛІЗУ ТА
ОЦІНКИ ЕКОЛОГІЧНИХ РИЗИКІВ
1.1 Основні визначення та поняття в оцінці екологічного ризику
1.2 Класифікація ризиків
РОЗДІЛ 2. МЕТОДИЧНІ ПІДХОДИ ДО ОЦІНКИ ЕКОЛОГІЧНОГО РИЗИКУ
Висновки
Список використаних джерел
Зразок роботи
ВСТУП
ХХ століття породило проблеми, які торкаються не окремих держав, або регіонів, але й людство загалом. Надзвичайного загострення набули відносини людини й природи. Людська цивілізація впродовж усієї своєї історії користувалася природою екстенсивно, постійно підвищуючи навантаження на довкілля.
Використання природних ресурсів значною мірою позначилося на якості життя людей, проте економічне зростання, зорієнтоване на кількісні показники, зрештою призвело до колосального забруднення навколишнього середовища, а подекуди до незворотних наслідків, змінюючи характеристики Землі.
Впродовж минулого століття температура на планеті підвищилася на 0,6 градусів за Цельсієм, що є наслідком так званого "парникового ефекту". Його головна причина – викиди у атмосферу двоокису вуглецю внаслідок спалювання твердого палива. Поряд з цим повітря забруднюють ще кілька десятків інших сполук та газів – передусім метан, двоокис азоту, використовуваний при виробництві мінеральних добрив та різні фтор-хлор-вуглецеві сполуки. Викиди двоокису вуглецю нині становлять понад 50 відсотків і за обсягом значно випереджають всі інші шкідливі для клімату викиди.
Підвищення концентрації супутніх газів в атмосфері негативно впливає на кількість атмосферного озону, тобто стає причиною появи «озонових дірок». Хімічні речовини, що виснажують озоновий шар й викликають глобальне потепління, також стають причиною забруднення і нижнього атмосферного шару, породжуючи кислотні дощі та інші побічні ефекти забруднення повітря. Кліматичні зміни, пов'язані з глобальним потеплінням, «озоновою діркою», кислотними дощами загрожують погіршенням погодних умов, сприятливих для землеробства. Це, у свою чергу, може вплинути на продовольчу проблему, породжуючи нові фактори нестабільного існування та конфліктів.
Методологія оцінки ризиків полягає у виборі найкращого способу усунення або зменшення ризику в конкретній ситуації і складається з трьох взаємопов'язаних елементів: оцінки ризику, управління ризиком та інформування про ризик.
У комплексі вони дають змогу не лише виявити існуючі проблеми та розробити шляхи їх вирішення, а й створити умови для практичної реалізації цих рішень.
Водночас, визначення ризиків від забруднення атмосферного повітря дає можливість спрогнозувати ймовірність та медико-соціальну значимість можливого погіршення здоров'я за різних сценаріїв його впливу, а також встановити пріоритети та черговість заходів з управління факторами ризику на індивідуальному та популяційному рівнях.
Інші роботи з даної категорії: