Аналіз еколого-економічної ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів в Україні (ID:1129550)
Зміст
ЗМІСТ
Вступ……………………………………………………….………………………3
Розділ І. місце і значення паливно-енергетичного комплексу в економіці України…………………………………………………………………………….5
1.1.Загальна характеристика паливно-енергетичного комплексу України…………………………………………………………………………….5
1.2.Екологічна специфіка використання паливно-енергетичних ресурсів в Україні……………………………………………………………………………10
Розділ ІІ. Характеристика галузей паливної промисловості……………...…..14
2.1.Вугільна промисловість……………………………………………………..14
2.2.Нафтова і газова промисловість………………………...…………………..17
Розділ ІІІ. Сучасний стан електроенергетики України………………………..23
3.1.Характеристика сучасного стану розвитку електроенергетики в Україні.23
3.2.Експорт електроенергії……………………………………………………...26
Висновки…………………………………………………………………………28
Список використаних джерел…………………………………………………..30
Додатки…………………………………………………………………………...32
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми полягає в тому, що розвивати паливно-енергетичний комплекс, забезпечувати суспільство енергетичними ресурсами - одне з найважливіших завдань будь-якої держави.
Паливно-енергетичний комплекс України складається з паливної промисловості (вугільна, нафтова і газова, торфова) та електроенергетики. У розвитку продуктивних сил України він відіграє всезростаючу роль, що пов’язано, з одного боку, із загальносвітовими тенденціями, а з іншого - з енергомісткістю народного господарства та обмеженими енергоресурсами держави.
Енергетика значною мірою впливає не тільки на розвиток, але й на територіальну організацію народного господарства, насамперед промисловості. Підприємства паливно-енергетичного комплексу - основа формування багатьох елементів територіальної організації народного господарства.
У народному господарстві України паливно-енергетичний комплекс відіграє дуже важливу роль. Паливно-енергетичний комплекс є невід’ємною частиною економічного і суспільного добробуту. Ось чому ця тема для України є актуальною, особливо на сучасному етапі розвитку, коли проблема енергозабезпечення постала надзвичайно гостро.
Незважаючи на значні негаразди, галузь має непогані перспективи для подальшого розвитку. Паливно-енергетичний комплекс потребує особливої уваги, оскільки є галуззю національної економіки.
Енергоефективність та енергозбереження є пріоритетними напрямами енергетичної політики більшості країн світу. Це обумовлено вичерпанням не відновлювальних паливно-енергетичних ресурсів, відсутністю реальних альтернатив їх заміни, наявністю ризиків при їх виробництві і транспортуванні. В останній час ці чинники набувають все більшого значення у зв'язку із загальною нестабільністю у регіонах видобутку ПЕР, напругою на паливно-ресурсних ринках та несприятливими прогнозами щодо подальшого зростання цін на енергоресурси. Розвинені країни світу, у першу чергу, країни ЄС, які вже досягли значних успіхів у вирішенні проблем енергоефективності, продовжують пошук нових джерел енергозабезпечення та розробку заходів щодо енергозбереження, що є позитивним прикладом для України.
Дане питання розкривається в працях В.М.Єрсолова, Б.В. Голованя, О.О.Зимської, В.У.Ходченка, Т.В.Іваненко, Ф.В.Пірожевського, О.В.Синициної, В.М.Соколової та ін.
Метою даної роботи є проаналізувати стан паливно-енергетичного комплексу в Україні та визначити його еколого-економічні особливості використання.
Об’єктом дослідження, виступає паливно-енергетичний комплекс України.
Предмет дослідження - сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку, а також місце і значення паливно-енергетичного комплексу в господарстві України.
Завдання:
розкрити значення та охарактеризувати сучасний стан паливно-енергетичного комплексу України;
висвітлити вплив факторів на розвиток та розміщення галузей паливно-енергетичного комплексу;
викласти основні проблеми та тенденції подальшого розвитку галузі.
Інші роботи з даної категорії: