Теоретичні засади формування і розвитку ринку ресурсозбереження (ID:1127523)
Зміст
Зміст
ВСТУП 3
1. Сутність, мета і завдання економіки ресурсозбереження 5
2. Основні поняття в ресурсозбереженні 8
3. Показники використання матеріальних ресурсів 10
Висновки 17
Список використаної літератури: 19
Зразок роботи
ВСТУП
Українська економіка має значні резерви для реалізації заходів ресурсозбереження. Українські підприємства мають значні можливості для зменшення ресурсних витрат та мінімізації відходів. Так, за деякими даними, потенціал енергозбереження України оцінюється на рівні 42-48%. Важливо зазначити, що витрати на видобуток, або на купівлю органічного палива в 2-2,5 рази вище, ніж витрати на забезпечення економії 1 тонни умовного палива за рахунок енергозбереження.
Особливості фінансової політики підприємства говорять про необхідність всебічної комплексної економічної оцінки різних варіантів використання ресурсів. У свою чергу, вибір найбільш придатної стратегії залежить від реальних економічних умов, які вимагають гнучкого зміни сформованої практики управління фінансами підприємства для нормалізації всього виробничого процесу.
Механізм управління ресурсозбереженням потребує організаційно-економічного, технологічного, соціально-психологічного, нормативно-правового та інформаційного забезпечення.
Механізм управління ресурсозбереженням у регіонах України буде різним, оскільки кожний регіон має свої специфічні особливості. Фактори, що визначають регіональну специфіку ресурсозбереження: територіальне поєднання природних ресурсів, роль регіону у суспільному розподілі праці, щільність населення і рівень урбанізації. Тому для кожного регіону України повинна бути розроблена індивідуальна стратегічна програма ресурсозбереження. У свою чергу, це потребує суттєвого вдосконалення нормативно-правового забезпечення процесів управління ресурсозбереженням, більшість питань якого може бути вирішено лише на регіональному рівні господарювання.
Для кращого вивчення практичного аспекту ринку енергозберігання для початку треба гарно вивчити та проаналізувати теоретичні аспекти питання.
Актуальність роботи. На сучасному етапі розвитку суспільства одним з основних факторів розвитку основними стали матеріальні ресурси. Актуальним стає питання,зменшення кількості ресурсів необхідних для споживання людиною. Створення механізмів раціонального управління ресурсами з метою мінімізувати негативний вплив на навколишнє середовище і підвищити ефективність їх використання - забезпечить якісне покращення,підвищить здатність до економічного оновлення.
У процесі господарської діяльності практично всі підприємства стикаються з проблемою браку ресурсів для забезпечення нормальної роботи.
У непростих умовах становлення сучасної економіки максимально підвищився інтерес до проблеми ефективного і раціонального використання ресурсів підприємства. Оптимізація управлінських рішень в області ресурсів вимагає пильної уваги до питань оцінки ефективного аналізу майбутнього становища.
Мета роботи-визначити особливості формування та розвитку економіки ресурсозбереження
Завдання роботи:
охарактеризувати сутність,мету і завдання економіки ресурсозбереження;
дати визначення основним поняттям в ресурсозбереженні;
розкрити показники використання матеріальних ресурсів.
Інші роботи з даної категорії: