Зразок роботи
ВСТУП
Стан промислової безпеки на підприємствах характеризується досить високим рівнем травматизму і аварійності, що обумовлено, в основному, великою кількістю порушень вимог і норм промислової безпеки при виробництві робіт.
Мінімізувати ризик виникнення аварій на небезпечних виробничих об'єктах до величини, що відповідає такій, що склалася на конкретному етапі науково-технічного прогресу рівню розвитку техніки, технологій і стану розвитку суспільства, можливо шляхом ефективного управління промисловою безпекою, якому, у свою чергу, сприяє періодична оцінка рівня безпеки небезпечних об'єктів. Така оцінка дає можливість своєчасно виявляти «слабкі місця» в забезпеченні промислової безпеки і проводити необхідні превентивні заходи, спрямовані на попередження аварій і нещасних випадків.
Оцінювати рівень промислової безпеки небезпечних виробничих об'єктів необхідно не лише організаціям, що експлуатують ці об'єкти, але і державному наглядовому органу в області промислової безпеки, який нині в умовах впровадження ризикоорієнтовного нагляду при плануванні і організації контрольно-наглядових заходів серед іншого повинен враховувати і міру захищеності небезпечних об'єктів від можливих аварій і нещасних випадків, для чого також необхідно періодично оцінити рівень промисловий безпека це об'єкт.
Таким чином, актуальність теми критеріїв промислової безпеки обумовлена потребою в уточненні та створенні сучасних методів контролю рівня промислової безпеки небезпечних виробничих об'єктів з урахуванням інтересів організацій, що експлуатують ці об'єкти, державного наглядового органу в області промислової безпеки і страхових компаній.
ВИСНОВКИ
Забезпечення умов для безпечності виробничого процесу є важливим завданням, оскільки у разі аварії, окрім збитку для економіки і технологічного процесу, ущерб, можливо, нанесе здоров'ю людини і довкіллю. Особливу увагу треба приділяти небезпечним об'єктам, збиток таких підприємств значно перевершує збиток від звичайних об'єктів.
Функціонування переважної більшості промислових об'єктів, будь то нафтопереробний завод або теплоелектростанція, створює небезпеку для довкілля і населення. Тому питання забезпечення промислової безпеки у всьому світі підлягають державному контролю і регулюванню.
До основних критеріїв промислової безпеки відносяться гранично допустимі норми концентрації небезпечних речовин на виробничих площах і в довкіллі, вимоги по установці необхідних пристроїв контролю за технологічними процесами, систем вибухо- і пожежозахисту, вимоги по рівню підготовки персоналу, правила техніки безпеки і багато інших аспектів. У виконання цих вимог галузеві міністерства і промислові підприємства розробляють власні нормативно-технічні і інструктивні матеріали, що регламентують їх діяльність в цій сфері.
Проте, промислові підприємства не повинні обмежуватися питаннями забезпечення безпеки виробництва тільки у рамках законодавчих вимог. Повномасштабна стратегія управління техногенними ризиками повинна охоплювати ширше коло проблем, ніж просто дотримання ряду норм і правил. Існуючі ризики потрібно розглядати не лише з технічної, але і з економічної, політичної, правової і екологічної точок зору.
Вважаємо за потрібне у галузі промисловості робити наголос на вдосконалення уже наявних критеріїв оцінки промислової безпеки. При цьому потрібно вчасно розгледіти тенденції створення безпечних умов праці на підприємстві, орієнтуватися на міжнародні стандарти.