Зразок роботи
Вступ
В сучасних умовах світові ринки знаходяться в процесі фундаментальних структурних, технологічних та інституційних змін і являють собою значний потенціал для експансії міжнародного корпоративного сектора. Одночасно зростає розуміння того, що в найближчі роки розвиток ринків буде йти в рамках загального процесу економічної глобалізації, вплив якої на конкурентоспроможність компаній стає все більш істотним. Розширення меж відтворення капіталу до глобальних масштабів в умовах сучасної науково-технічної революції і посилення конкуренції надає нові риси процесам концентрації та централізації. Прагнення капіталу до розширення і проникнення в нові сфери на базі концентрації і централізації має своїм результатом зміну і оптимізацію структури виробництва і власності. І тут на перший план виходять процеси злиття і поглинання (Mergers & Acquisitions - злиття і поглинання), як одна з форм реорганізації бізнесу, що дозволяє підтримувати конкурентоспроможність і довгостроковий розвиток компанії. За допомогою міждержавних М & А компанії здатні реалізувати свою активність на міжнародному рівні.
Економічна глобалізація і світова економічна криза змінюють структуру, мотиви, об'єктний і суб'єктний склад ринку злиттів і поглинань, диференційовано впливаючи на розвинені країни, країни, що розвиваються і країни з трансформаційною економікою.
Сучасним уявленням про злиття і поглинання сьогоднішні економісти багато в чому зобов'язані таким дослідникам, як С. Фергюсон, Д. Депамфіліс, Т. Галпін, Р. Брейлі, О. Дамодаран, С. Майерс, С. Росс, С. Рід, С. Гвардіні, А. Хачатуров, Ю. Іванов та ін., які займалися вивченням даного явища. Загалом, тема актуальна і потребує ґрунтовного дослідження.
Висновок
За результатами проведеного дослідження, можна зробити наступні висновки. Кількість злиттів і поглинань в усьому світі зростає з кожним роком у геометричній прогресії. Сучасні зовнішні умови змушують компанії укрупнювати капітал заради більш ефективного його використання і заради подальшого розвитку.
Міжнародні злиття і поглинання - один з основних інструментів глобалізації, яка на рівні корпоративного будівництва проявляється в формуванні глобальних корпорацій, побудові глобальних брендів. Головна причина проведення угод з допомогою механізму злиття або поглинання - це конкуренція, яка змушує активно шукати інвестиційні можливості, ефективно використовувати всі ресурси, знижувати витрати і шукати стратегії протидії конкурентам.
За прогнозами, які, доводяться в доповіді дослідницького центру Oxford Economics інтенсивність на ринку глобальних угод злиттів і поглинань, буде рости з піком у 2017 році на розвинених ринках і в 2018 році - на що розвиваються, за яким послідує спад. Економісти визначили перелік топ-5 країн, в яких варто чекати зростання на ринку злиттів і поглинань до 2020 року, - Китай, Гонконг, Нідерланди, Мексика і Індія.
Успіх залежить від досягнення головної фінансової мети злиття або поглинання - ефекту синергії, а такий фактор успіху, як швидкість проведення всіх етапів, закладається на стадії розробки загальної стратегії і залежить від наявності чітко визначених цілей та обґрунтування вигод об'єднання; проведення детального дослідження партнера; деталізації плану інтеграційного процесу; обліку законодавчих аспектів злиття; інформаційних (PR) заходів для персоналу, державних органів, інвесторів і акціонерів; від дій групи професіоналів, керівних процесом злиття, - продуманої тактики інтеграції.